جمعه 15 ژوئن 12 | 15:59

جنتی: مذاکرات بغداد موفقیت‌آمیز بود

آیت‌الله جنتی امروز در خطبه‌ دوم نماز جمعه تهران در حالی مذاکرات بغداد را «موفقیت‌آمیز» خواند که هنوز محتوای مذاکرات بغداد و حتی استانبول رسما رسانه‌ای نشده و رست‌آوردهای آن مشخص نشده است و در آستانه مذاکرات مسکو اروپا بر اجرای تحریم‌های نفتی تأکید کرده است.


به گزارش تریبون مستضعفین آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌ دوم نماز جمعه امروز تهران ضمن «موفقیت آمیز» خواندن مذاکرات هسته‌ای بغداد از تیم مذاکره کننده خواست مذاکرات مسکو هم در همین راستا باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس دبیر شورای نگهبان با اشاره به برگزاری مذاکرات 1+5 در ایران در شهر مسکو گفت: این اجلاس اجلاسی است که ما به آن امیدهایی دادیم؛ اجلاس بغداد نیز موفقیت‌آمیز بوده است و من از برادر عزیزمان آقای جلیلی که بسیار خوب با مذاکره‌کنندگان غربی برخورد کردند، تشکر می‌کنم.

جنتی بدون اشاره به این که بر اساس چه دست‌آوردی مذاکرات بغداد را «موفقیت‌آمیز» می‌خواند گفت: اصلی‌ترین سخنان ایشان با غربی‌ها این بوده است که شما هر بلایی که توانستید سر ما آوردید ولی نتیجه‌ای نگرفته‌اید.

وی افزود: این منطق نیز باید در مذاکرات مسکو حاکم باشد و باید به آنها فهماند که از تاریخ تجربه بگیرید؛ مردمی که همه محرومیت‌ها و سختی‌ها را کشیده‌اند و حاضر نیستند از حق مسلم خود بگذرند، امکان ندارد در آینده نیز این کار را انجام دهند.

دبیر شورای نگهبان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما منطق و حرف حساب داریم؛ ما به دنبال مذاکره هستیم اما بدون فشار و این اجلاس نیز باید در همین جهت باشد.

گفتنی است دست‌آوردهای مذاکرات هسته‌ای استانبول و پس از آن بغداد هیچ‌گاه رسما و به طور کامل رسانه‌ای نشد و اکنون در آستانه‌ی مذاکرات مسکو، اتحادیه اروپا بر اجرای قطعی تحریم‌های نفتی تأکید کرده است.

پیش از مذاکرات بغداد جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در بیانیه‌ای و هم‌چنین جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی حقوق بین‌الملل دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای ضمن بی‌فایده دانستن مذاکرات، پذیرش احتمالی پروتکل الحاقی و هم‌چنین هرگونه تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای را از سوی تیم‌ مذاکره کننده غیر قابل قبول دانسته بودند. حسین شریعتمداری (+) و محمدکاظم انبارلویی (+) نیز از شخصیت‌های رسانه‌ای و سیاسی‌ای بودند که در ایام مذاکرات بغداد از بی‌حاصل بودن ادامه مذاکرات گفتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.