سه‌شنبه 06 جولای 10 | 15:24

نظر سنجی الجزایر: تردید نسبت به استواری مواضع ترکیه علیه اسراییل

در حالی که برخی رسانه‌های غربی ترکیه را پرچمدار جدید حمایت از فلسطین اعلام کرده بودند، نظرسنجی الجزیره نشان می‌دهد مردم منطقه نسبت به ثابت قدم بودن ترکیه در مواجهه با اسراییل تردید دارند.


نظرسنجی جدید پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الجزیره نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از مردم منطقه نسبت به ثابت قدم بودن ترکیه در خصوص برهم زدن روابط خود با رژیم صهیونیستی ابراز تردید کرده‌اند.
الجزیره در این نظرسنجی با طرح این پرسش که” به اعتقاد شما آیا روابط میان ترکیه و اسراییل به حالت سابق برخواهد گشت؟”، از افکار عمومی خواسته نسبت به جدی بودن ترکیه در برخورد با رژیم صهیونیستی نظر خود را اعلام کنند.

تا لحظه انتشار خبر، 41 درصد از مخاطبان که نزدیک به نیمی از کاربران را شامل شده است، نسبت به ثابت قدم بودن ترکیه در مواضع خود علیه اسراییل ابراز تردید کرده‌اند که گرچه از میزان رقبای خود کمترند اما عدد قابل توجهی است.

این در حالی است که تنها یک ماه از جنایات اسراییل علیه ناوگان آزادی می‌گذرد و با گذشت زمان بیشتر و ادامه همین منوال از سوی ترکیه، تعداد کاربران مردد نسبت به رقبای خود بیشتر هم خواهد شد.
این ابراز تردید نزدیک به نیمی از افکار عمومی منطقه، در پی این صورت گرفته که پس از گذشت یک ماه از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به کاروان صلح و تهدید این کشور مبنی بر قطع رابطه در صورت عدم عذرخواهی این رژیم، هنوز روابط میان آنها ادامه دارد.
همچنین بسیاری از مردم منطقه بر این اعتقاد هستند که تیره شدن روابط رژیم‌اسراییل با ترکیه، نه از جهت زیر سوال بردن این رژیم از سوی ترکیه بلکه به خاطر بروز اختلاف میان ترکیه با نخست‌وزیری نتانیاهوست چرا که ترکیه مهم‌ترین عامل ممانعت از انجام صلح را نتانیاهو می‌داند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.