یکشنبه 17 ژوئن 12 | 10:10

آرزوهای کودکان کار در طرح کعبه کریمان

جشن معارفه طرح «کعبه کریمان» به جهت در اختیار قرار دادن آرزوهای کودکان کار و خیابان به خیرین همزمان با مبعث رسول اکرم ۲۹ خرداد از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.


طرح «کعبه کریمان» با هدف جمع آوری و برآورده کردن آرزوهای کودکان کار و خیابان، بی‌سرپرست و یا بدسرپرست، کودکان معلول، بیمار و کودکان ساکن بهزیستی‌ها همزمان با مبعث حضرت محمد (ص) برگزار می‌شود.

در این طرح کودکان آرزوهای خود را به صورت نمادین در کعبه‌هایی مقوایی دست ساز می‌اندازند تا آرزو‌هایشان از دل کعبه بیرون بیاید و به دست خیرین برآورده شود. در مرحلهٔ دوم طرح، صد‌ها آرزوی جمع آوری شده بر روی سایت رسمی طرح قرار می‌گیرند تا خیرین بتوانند آرزویی را انتخاب و برآورده کنند.

هدف از برگزاری این طرح تلاش در جهت پیوندی بین یک آئین ملی-مذهبی و یک کارکرد اجتماعی است، به صورتی که از ولادت امام علی (ع) مولود کعبه تا مبعث حضرت محمد (ص)، آرزوهای کودکان جمع آوری شده و از روز مبعث تا نیمه شعبان برآورده می‌شوند.

در این طرح به کودکان این فرصت داده می‌شود تا آن چیزهایی که حقوق اولیه یک انسان است را آرزو کنند و در رویای خود ناممکن‌ترین‌ها را بخواهند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. آرزوهایی چون: من آرزو دارم یه خونه بزرگ داشته باشیم که توش حموم وآشپزخونه داشته باشه، آرزو دارم بابام مریضی قلبش خوب بشه، دوست داشتم خودم دیگر کار نمی‌کردم، روزی می‌شد که به جای کارکردن دوچرخه سواری می‌کردم، آرزو دارم توخونمون همه چیز باشه و غذا هم باشه.

جشن معارفه طرح «کعبه کریمان» به جهت در اختیار قرار دادن آرزوهای کودکان کار و خیابان به خیرین همزمان با مبعث رسول اکرم ۲۹ خرداد از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است برگزار کننده این طرح «جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع)» یک سازمان مردم نهاد است که از سال ۱۳۷۹ با مجوز از نیروی انتظامی و وزارت کشور در زمینه رفع معضلات اجتماعی، خصوصا برای کودکان، فعالیت می‌کند. این جمعیت در شهرهای مختلف ایران دارای نمایندگی است و همچنین دارای مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است.

این جمعیت امسال را سال حذف کار اجباری کودکان نامگذاری کرده است. به همین مناسبت امسال کعبه کریمان به سراغ کودکان کار سطح شهر می‌رود و تک تک آرزوهای آن‌ها را در دل کعبه‌ها می‌اندازد. این کودکان آرزوهایی دارند که شاید حقوق اولیه‌شان باشد.

علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل آرزو‌ها و کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW. kabe-kariman. com مراجعه کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.