یکشنبه 17 ژوئن 12 | 11:59

بازدید رئيس كل گمرك از سامانه‌های هوشمند در گمرك تهران

رئيس كل گمرك جمهوری اسلامی ايران از مراحل آماده‌سای سامانه‌های هوشمند ورود و خروج كالا و ترانزيت در گمرك تهران بازديد كرد.


دکتر عباس معمارنژاد در این بازدید که تنی چند از مدیران کل ستادی وی را همراهی می‌کردند از نزدیک با روند اجرایی سامانه‌های ورود و خروج کالا و ترانزیت در گمرک تهران آشنا شد.

سامانه هوشمند ورود و خروج کالا که از حدود یک‌سال پیش با همکاری مراکز دانشگاهی و متخصصان گمرک جمهوری اسلامی ایران در برخی از گمرکات ازجمله بوشهر و شهیدرجایی بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفته، به نحو چشمگیری در کاهش هزینه و زمان انجام تشریفات گمرکی تأثیرگذار بوده و موجبات رضایتمندی ارباب‌رجوع را فراهم کرده است.

براساس این گزارش، رئیس کل گمرک ضمن قدردانی از زحمات و تلاش مدیران و کارکنان گمرک تهران در جهت استقرار سامانه‌های مذکور و بازدید از دوایر و واحدهای مختلف این گمرک ازجمله درب نوروزآباد، مجزا کردن درب‌های خروج کالا و ایجاد درب خروج شماره ۲ برای واحدهای تولیدی و دولتی را امری مناسب در جهت تسریع و کاهش زمان ترخیص کالا خواند.

این گزارش حاکی است، حسن بقایی، مشاور رئیس کل و مدیرکل گمرک تهران و معاونین وی در جریان این بازدید توضیحات لازم را ارائه کردند.

شایان ذکر است که علی بعیدی مفردنیا، مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات و حسن علیدوستی، مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران و همچنین مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی مجتمع شهریار در این بازدید حضور داشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.