یکشنبه 17 ژوئن 12 | 15:35

راه‌اندازی سامانه هوشمند ورود و خروج كالا دربندر امام

با همكاری و هماهنگي اداره كل بنادر و دريانوردی استان خوزستان و اداره كل گمرك بندر امام خميني ، سامانه هوشمند ورود و خروج كالا در اين بندر راه اندازی می‌شود.


جهانگیر نجاتی، معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، گفت: سامانه هوشمند ورود و خروج کالا یکی از سامانه‌های کار آمد و موثر گمرکی است که در آن تمامی فرآیندهای توزین، بارگیری، ورود و خروج کالا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی در ادامه اظهارداشت: سامانه فوق به سیستم‌های آسیکودای گمرک، GCOMS و نرم افزار صدور حواله شرکت‌های حمل و نقل مستقر در پایانه متصل شده و علاوه بر تبادل اسناد بندر با گمرک، قابلیت دریافت حواله ورودی کامیون‌ها به صورت الکترونیکی نیز از این طریق امکان پذیر خواهدشد.

نجاتی همچنین گفت: نشست‌هایی به منظور هماهنگی بین بندر، گمرک و پایانه در حال انجام است و تا دو ماه آینده و پس از رفع مشکل زیر ساخت‌های شبکه‌ای باسکول‌های مستقر در اراضی پشتیبانی از نرم افزار فوق بهره برداری می‌شود.

یادآور می‌شود طی نشست‌های مشترک که با حضور مهندس ایدنی مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی، مصباح مدیر کل گمرک بندر امام خمینی، بعیدی مدیر کل آمار و فن آوری اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران، روسای شرکت مخابرات استان و نمایندگان پایانه بندر امام خمینی برگزار شد، بستر‌ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم جهت راه اندازی و کارآمدی بهتر این سامانه بحث و بررسی شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.