دوشنبه 18 ژوئن 12 | 14:39

چه کسی مفت خور است؟!

دکتر حسن رحیمی (روشن)

وزير كشاورزی دولت‌هاي كارگزاران و اصلاحات، روستاییان پاکدل و سخت کوش را به صورت تلویحی به مفت خوری متهم کرد. اینکه ایشان در زمان وزارتش چه افتخاری برای ایران آفرید در حال حاضر موضوع این نوشته نیست. بلکه فقط چند سوال از وزیر سابق مطرح است…


دکتر حسن رحیمی (روشن)- عیسی کلانتری درباره هدفمندی یارانه‌ها گفته است که ‌این طرح موجب گسترش مفت‌خوری شده است!او مدعی شده که «با توجه به شاخص‌های کلان اقتصادی فقط تعداد مفت خوران زیاد شد. خیلی از کسانی که در روستا‌ها هستند و هر خانوار ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرند، کار خود را کنار گذاشتند و با یارانه‌های نقدی زندگی می‌کنند.»

بدیهی است روند فعلی اجرای هدفمندی یارانه‌ها ممکن است دارای ایراداتی باشد، اما لحن وزیر سابق کشاورزی را می‌توان ناشی از‌‌ همان رویکرد دولت‌های سازندگی و اصلاحات به مردم خصوصاً اقشار کم‌درآمد و ضعیف دانست.

اینکه ایشان در زمان وزارتش چه افتخاری برای ایران آفرید در حال حاضر موضوع این نوشته نیست. بلکه فقط چند سوال از وزیر سابق مطرح است.

۱ـ براستی جناب کلانتری! شما از کجا به این مرحله رسیده‌اید؟ غیر از این بوده که با مالیات همین روستاییان زحمت کش امثال جنابعالی تحصیل کرده (اگر تحصیل کرده باشید) و به پست و مقام رسیده‌اید؟ چگونه این قشر زحمت کش را به مفت خوری متهم می‌کنید؟

۲ـ آقای کروبی از همفکران شما بود و در انتخابات وعده ۵۰ هزار تومان به هر ایرانی را می‌داد، آیا شما هم در صورت پیروزی می‌خواستید مفت خوری راه بیاندازید؟

۳- چه کسی گفته روستایی کار را‌‌ رها کرده فقط ۲۰۰ هزار تومان دولت را می‌خورند؟ خرج خانواده شمادر ماه چقدر است؟ چرا فکر می‌کنید خانواده روستایی با ۲۰۰ هزار زندگی می‌کنند؟

۴ـ زمان وزارت شما محصولات کشاورزی، که تولید عمده آن را روستاییان بر عهده داشتند، چقدر بود و الان که به قول شما کار را‌‌ رها کرده‌اند و مفت خور شده‌اند چقدر است؟ مگر شما سالی ۵میلیون تن گندم وارد نمی‌کردید؟ اگر روستاییان کار را‌‌ رها کرده‌اند چرا پس تولیدات کشاورزی در زمان حاضر چند برابر زمان شما است؟

۵ـ اگر یکبار دیگر به حرفی که زده‌اید فکر کنید متوجه می‌شوید که راز اقبال مردم به احمدی‌نژاد و طرد همفکران شما در همین جا است. رفیق شما، که اکنون اروپا نشین است هم چند سال پیش گفته بود که اگر به مردم مرگ موش رایگان هم بدهیم مردم صف می‌کشند! بله جناب کلانتر! مردم شریف ایران چه روستایی و چه شهری بیش از اینکه یارانه بخواهند – که آن نیز حق طبیعی آنان از در آمد ملی است- احترام می‌خواهند، نه اینکه آن‌ها را مفت خور بخوانید و…. طرف مقابل شما با هر نیتی، بوسه بر دست پینه بسته روستایی می‌زند آنگاه شما آن‌ها را که حق خود را می‌خورند، مفت خور می‌نامید. براستی اگر ریالی؛ از جیب مبارک شما به مردم پرداخته می‌شد چه می‌گفتید؟ این پول که مال کسی نیست بجز خودملت.
۶ـ بار‌ها شما خود را خط امامی خوانده‌اید. این روستاییان که مفت خورشان دانستید، همان‌هایی هستند که امام عزیز (ره) یک موی آنان را با تمامی کاخ نشینان (راستی شما در کجا ساکن هستید؟) عوض نمی‌کرد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.