سه‌شنبه 19 ژوئن 12 | 09:31
ایران اولتیماتوم داد:

تهران برای همیشه منتظر پاسخ غرب نخواهد ماند

جمهوری اسلامی ایران به گروه 1+5 هشدار داده است در صورتی كه حقوق ایران نادیده گرفته شود و تحریم های علیه این كشور برداشته نشود موضوع غنی سازی اورانیوم 20 درصد بیش از این روی میز نخواهد ماند.


یک منبع نزدیک به تیم مذاکرات جمهوری اسلامی روز دوشنبه خاطرنشان کرد: هر گونه مذاکره در رابطه با غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد در صورتی که قدرت‌های غربی حقوق ایران را نادیده بگیرند و تحریم‌های یکجانبه علیه تهران را برندارند، متوقف می‌شود.

به گفته این منبع، زمان به سرعت برای غربی‌ها می‌گذرد و تهران برای همیشه منتظر پاسخ طرف دیگر نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران تمامی تدابیر لازم را برای متقاعد ساختن جامعه بین الملل انجام داده است تا آن‌ها را متوجه سازد که فعالیت‌های هسته‌ای مربوط به انرژی هسته‌ای از مقاصد صلح آمیز برخوردار می‌باشد.

منبع نزدیک به تیم مذاکرات ایران اضافه کرد: بنابراین اگر غرب به زیاده خواهی‌های خود ادامه دهد، ایران هم بیش از این تحمل نخواهد داشت.

تیم‌های شرکت کننده ایران و گروه ۱+۵ روز دوشنبه در نشست هسته‌ای مسکو، دو دور مذاکرات انجام دادند.

«سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان سرپرست هیات نمایندگی کشورمان در این مذاکرات را برعهده دارد و «کا‌ترین اشتون» نماینده سیاسی اتحادیه اروپا و مدیران سیاسی وزارتخانه‌های کشورهای گروه ۱+۵ هم طرف‌های دیگر مذاکره کننده را تشکیل می‌دهند.

قرار است دور سوم این مذاکرات روز سه شنبه برگزار شود و در حاشیه نشست نیز چند دیدار دوجانبه صورت گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.