سه‌شنبه 19 ژوئن 12 | 10:10
در آیین بزرگداشت شهید چمران :

سرلشگر صفوی: شهید چمران برای دانشجویان و اساتید ما ‏ناشناخته است

آیین گرامیداشت سی و یکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران با حضوراقشارمختلف مردم برگزار ‏شد‎.‎


سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاورعالی فرماندهی کل قوا در آیین گرامیداشت سی و یکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران که با حضوراقشارمختلف مردم برگزار ‏شد‎ ‎، با ‏اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی ‏دوخط فکری وجود داشت، گفت: در شورای عالی دفاع در ‏رابطه با جنگ دو خط فکری بود، یک خط ‏سازش در مقابل آمریکا برای بیرون کردن عراقی‌ها از سرزمین ‏‌ها ایران اسلامی و دوم خط فکری که ‏طرفدار مقاومت و حضور مردم در جبهه‌ها برای بیرون راند عراق بود.

صفوی افزود: ‏خط اول را رییس جمهور ‏وقت بنی صدر دنبال می‌کرد و خط دوم را شهید چمران و مقام معظم رهبری دنبال می‌کردند. ‏

وی ادامه داد: در طول انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی بیش از ۲۰۰ هزار شهید، ۳۳۰ هزار ‏جانباز و ‏‏۴۰۰۰۰ آزاده تقدیم کردیم و در بین شهدا ۱۰۰۰‏‎ ‎سردار، امیر و فرمانده وجود داشتند که شهید ‏شهید چمران در میان این ‏فرماندهان از جایگاه خاصی برخوردار است‎.

این فرمانده عالیرتبه نیروهای مسلح که در غائله کردستان همراه شهید چمران بوده است، گفت: دکتر چمران یک شهید جامع و منحصر به ‏فرد است. گویی که ‏خدا می‌خواسته او یک انسان کامل و الگویی برای انسان‌ها باشد که مجموعه صفات ‏نیکو از قبیل علم، مجاهدت، مبارزه و ‏عرفان را داشته باشد‎.

صفوی گفت: دکتر چمران از نبوغ علمی و طرح‌ریزی‌های منحصربه فردی برخوردار بود و ‏می‌توانیم او را یک ‏نابغه در جنگ بنامیم. در آن زمان که من فرمانده عملیات‌های سپاه بودم معمولا در ‏برخی از جلسات که با حضور دکتر ‏چمران و مقام معظم رهبری که از اعضای شورای عالی دفاع بودند ‏شرکت می‌کردم انصافا باید بگویم که شهید چمران یک ‏فرماندهی متفکر و دوراندیش بود‎.

وی خاطرنشان کرد: شهید چمران عاشق خدا و حضرت علی (ع) بود و این افتخار را داشتم که در دوران ‏جنگ بار‌ها پشت ‏سر ایشان نماز بخوانم. هنگامی که دکتر چمران نماز می‌خواند احساس می‌کردم که در ‏عالمی دیگر است. شهید دکتر مصطفی ‏چمران هرگز از مرگ نمی‌هراسید و شهادت را ‌‌نهایت آرزویش ‏می‌دانست‎.

سرلشکر صفوی در پایان سخنانش با طرح این پرسش که برگزاری چنین جلساتی چقدر باعث شده است ‏که شهید چمران را ‏بشناسیم، با ابراز تاسف گفت: هم اکنون نیز شهید چمران برای دانشجویان و اساتید ما ‏ناشناخته است و رسالت شناساندن این ‏شهید بر عهده اهالی رسانه است که او را به عنوان یک الگوی کامل ‏که از مکتب اسلامی و امام خمینی (ره) رشد یافته است برای ‏جامعه الگوسازی کنند چرا که او الگویی برای همه ‏نسل‌ها در تمامی عصر‌ها، شهید انقلاب اسلامی، مقاومت اسلامی و ‏شهیدی برای بیداری اسلامی جهان ‏خواهد بود‎.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.