سه‌شنبه 19 ژوئن 12 | 10:39

برادر ناتنی پادشاه عربستان در پاریس قیام کرد

برادر ناتنی پادشاه عربستان كه در فرانسه زندگی می كند، برای سرنگونی رژیم این كشور یك جبهه مخالف تشكیل داده است.


جبهه جدید مخالفان آل سعود به رهبری «امیر طلال محمد رشید» که از سال ۱۹۸۰میلادی به فرانسه پناهنده شده، در بیانیه‌ای تاکید کرد: از این پس با انتقال قدرت موروثی موافقت نکرده و با تبعیت از آل سعود مخالفیم و جهانیان باید به ما برای تعیین سرنوشت خودمان کمک کنند.

المنار با اشاره به اختلافات داخلی آل سعود نوشت: عبدالعزیز (بنیانگذار عربستان) که در سال ۱۹۲۱میلادی به منطقه حائل یورش برده و محمد رشید حاکم حائل را کشت همسر محمد رشید را به نام «فهده» انتخاب کرد.

پادشاه کنونی عربستان فرزند فهد بوده و امیر طلال محمد رشید که جبهه مخالفان را در پاریس تشکیل داده از ناحیه مادری، برادر عبد الله بن عبد العزیز پادشاه فعلی است.

امیر طلال محمد رشید فرزند آخرین حاکم امارت حائل در شمال غربی عربستان اعلام کرده که برای ایجاد دموکراسی به شیوه‌ای مسالمت آمیز در عربستان، یک حزب سیاسی مخالف را در پاریس تشکیل خواهد داد.

امیر طلال محمد رشید گفته که ما برای تولد جبهه مخالفان دموکراتیک که برقراری دموکراسی حقیقی در عربستان را تضمین کند، تلاش خواهیم کرد.

امیر محمد رشید افزود: این جبهه، نظام کنونی را در عربستان بین دو امر مخیر کرده است؛ آینکه آزادی را اعلام کند و زمینه زندگی عادلانه و برابر بر اساس مفاهیم دموکراتیک را فراهم کند یا آنکه از قدرت کناره گیری کند.

وی از تاسیس یک شبکه تلویزیونی در یکی از کشورهای اروپایی و یک روزنامه خبر داد تا از سعودی‌ها بخواهد علیه استبداد به پا خیزند و گفت: اگر آل سعود به چپاول اموال عمومی ادامه دهد، خواستار انقلاب مردمی خواهیم شد و در این زمینه با جنبش اسلامی اصلاح طلب که مقر آن در لندن است، هماهنگ خواهیم بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.