چهارشنبه 07 جولای 10 | 11:17

با صدور جوابیه‌ای به روزنامه کیهان؛ ابطحی منظور خود را توضیح داد

به دنبال انتشار خبر ویژه در کیهان دیروز درباره آخرین نوشته محمدعلی ابطحی، نامبرده با ارائه توضیحاتی تصریح کرد که به مواضعی که پس از زندانی شدن ارائه کرده، پایبند است …


محمد علی ابطحی، رئیس دفتر سابق دولت اصلاحات در توضیح ارسالی خود به کیهان می‌نویسد: «روح حرف من در آن نوشته خطاب به افراطیون جبهه سبز و رهبران آنها بود که گفته بودم آنهایی که زیر این پرچم آمده اند و می خواهند با اصل نظام مبارزه کنند، جزء این مجموعه نمی توانند باشند و به عبارتی رهبران این جبهه که صف خود را جدا نمی کنند، که تصریح کرده بودم باید زودتر این کار را می کردند، دارند مخاطبان خود را گول می زنند.

به همین دلیل با موج اهانت از سوی هواداران افراطی جنبش سبز روبرو شدم. خود شما هم می توانید حدس بزنید که باید برای این نوشته از سوی آنان مورد اهانت قرار گرفته باشم. به کامنت ها مراجعه کنید، می بینید که اکثر آنان این مطلب را در ادامه حرف های دادگاه تلقی کرده اند. برای این که پرده را کنار بزنم نوشته بودم که اینها که خودشان مسئولیت های بزرگی در نظام داشته اند، نمی توانند در برابر نظام قرار بگیرند.

این مطلب را به خاطر یک جمله آقای خاتمی که در میان انبوهی از انتقادات گفته بود باید تعامل صورت بگیرد، نوشته بودم. در این چند روز دوستان آقای خاتمی تبلیغ فراوان کردند که آقای خاتمی اینقدر در سخنرانی اش انتقاد کرده است، من به هیچکدامش اشاره نکرده ام و تنها موضوع تعامل را بزرگ کرده ام که به آقای خاتمی رندانه بگویم ایشان صفش را از بقیه جدا کرده است.

در این شرایط کیهان شما من را بزرگترین دروغگو معرفی کرده است. واقعا نمی دانم چرا؟ از روزی که آزاد شده ام زیر بیشترین فشار و بایکوت از سوی دوستان اصلاح طلب بوده ام. از آن سو هم همیشه احساس می کرده ام که عده ای اصرار دارند من را به موضع رادیکال هدایت کنند. من اصلا تصور نمی کردم که این نوشته مورد انتقاد کیهان قرار گیرد. اما ناباورانه شاهد آن بودم.

خوشحالم که من مسیر و راه اعتقادیم را در زندان بر اساس خواسته کسی انتخاب نکردم و انتخاب اعتقادی من بود. وگرنه خیلی بیشتر افسرده می شدم. تقاضا می کنم یک بار دیگر با دقت نوشته من را بخوانید. در مورد نوشته ام باورم بر این است که من در جهت اهداف نظام نوشته ام و افرادی که هم از یک سو می گویند ما خواستار تغییر نظام نیستیم و از سوی دیگر رفتارهای ساختارشکنانه را استنکار نمی کنند، را نقد کرده ام و به مخاطبان آنان هشدار داده ام که گول نخورند. تصور من این بود که کیهان با مبانی ای که دارد دیگر هیچ وقت در ستون صفحه 2 برای من جا باز نخواهد کرد. اما نمی دانم چرا چنین شد.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.