سه‌شنبه 19 ژوئن 12 | 17:03

لاریجانی انتقادات نسبت به تسهیلات چندصدمیلیونی نمایندگان را دروغ‌سرایی خواند

لاریجانی در حالی انتقادات به تسهیلات چندصد میلیونی برای هر نماینده را دروغ‌سرایی می‌خواند و با تقسیم بودجه عمرانی کشور بر تعداد اعضای هیئت دولت مقایسه می‌کند که در بودجه ۹۱، بندهای مربوط به بودجه عمرانی مجلس به طور مستقل آمده است و بندهای مرتبط با تسهیلات خاص مربوط به نمایندگان جدای از بودجه‌های عمرانی مجلس است.


به گزارش تریبون مستضعفین علی لاریجانی در اولین دیدارش در مقام رئیس مجلس با مدیران و کارکنان قوه مجریه، بار دیگر انتقادات طرح شده درباره هزینه‌ بالای اختصاص داده شده به نمایندگان مجلس را «متلک‌گویی» و «دروغ‌سرایی» خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران لاریجانی بودجه مجلس را «شفاف» خواند و گفت: متاسفانه گاهي برخي حرف‌هاي نادرست زده مي‌شود،‌ همچنان كه در ابتداي مجلس نهم گفتند براي هر نماينده 470 ميليون و جايي هم گفتند بيش از 700 ميليون در بودجه در نظر گرفته شده،‌ اين در حالي است كه نمايندگان هم مثل كاركنان مجلس طبق قانون مديريت خدمات كشوري حقوق مي‌گيرند. در واقع در اين معادله آنها كل بودجه جاري مجلس با سه هزار پرسنل، مركز پژوهش‌ها، كتابخانه، موزه و هزينه‌هاي عمراني را تقسيم بر 290 نفر نماينده كرده بودند. آيا درست است ما هم 150 هزار بودجه عمراني را تقسيم بر 10 كنيم و بگوييم به هر وزير 15 هزار ميليارد تومان مي‌رسد؟ چرا اين ذهنيت‌ها را در كشور به وجود مي‌آوريد؟

این اظهارات لاریجانی در حالی مطرح شده است که در بودجه ۹۱، بندهای مربوط به بودجه عمرانی مجلس به طور مستقل آمده است و بندهای مرتبط با تسهیلات خاص مربوط به نمایندگان جدای از بودجه‌های عمرانی مجلس است. (ر.ک. آیا تسهیلات چند صد میلیونی برای هر نماینده مجلس دروغ است؟)

وی در ادامه اظهاراتش گفت: نمايندگان مجلس ساختمان مشخصي ندارند و گاهي دو، سه نماينده در يك دفتر حضور دارند. در كل كشور هم مجلس ساختماني براي نمايندگان ندارد. آيا مطلوب است كه نمايندگان، موكلين و مراجعين خود را سر چهار راه ببينند؟ اگر نماينده خواست با وزير يا معاون وزيري جلسه بگذارد كجا بايد اين جلسه را برقرار كند؟ چرا نسبت به مجلس اينطور حرف مي‌زنند، قطعا اين بداخلاقي‌ها در طراز جمهوري اسلامي نيست.

لاريجاني ادامه داد: نه متلك‌گويي به كار كاركنان درست است و نه تخفيف كار نمايندگان كه آن هم با دروغ‌سرايي همراه است و كاري غيراخلاقي است. متاسفانه در شئون ديگر كشور هم گاهي از اين حرف‌ها زده مي‌شود كه واقعا خوب نيست و كساني كه اين حرف‌ها را مي‌زنند هم به خودشان لطمه مي‌زنند، هم به سايرين. البته اين پرده‌دريي‌هاي دروغين خيلي اهميتي در پيشگاه خدا و خلق خدا ندارد و ما بايد مسيري را كه درست مي‌دانيم با جديت دنبال كنيم.

گفتنی است چندی پیش رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس از «خرج‌تراشی‌های بی‌خود» برای «هزینه‌های شخصی نمایندگان» انتقاد کردند و این‌را نشانه «عدم سلامت» مجلس دانستند. (ر.ک. آیا مجلس به تذکر رهبری درباره «خرج‌تراشى‌هاى بیخود» توجه می‌کند؟)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.