چهارشنبه 20 ژوئن 12 | 16:26

دسترسی به پنل وبلاگ‌های مسدود شده در «بلاگفا» غیرفعال شد

امکان دسترسی به پنل وبلاگ‌های مسدود شده در بلاگفا به دستور کارگروه تعیین مصادیق غیرفعال شد.


به گزارش «وبلاگ نیوز»، حدود ۲۰ روز پیش خبری با عنوان «دسترسی به پنل وبلاگ‌های مسدود شده در بلاگفا» منتشر شد که سایت بلاگفا در تازه‌ترین خبر خود، اعلام کرد که امکان دسترسی به پنل وبلاگ های مسدود شده را به دستور کارگروه تعیین مصادیق غیرفعال کرده است.

علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا، با اعلام این خبر افزود: هفته گذشته دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق در نامه ای دستور به قطع دسترسی مدیران وبلاگ‌ها به محتوای وبلاگ خود دادند.

وی، ادامه داد: این امکان را از دو سال پیش در نظر داشتیم و در همان زمان نامه ای به دبیرخانه کارگروه ارسال شد و نظر ایشان در مورد این امکان و اشکالات قانونی احتمالی پرسیده شد که متأسفانه در دو سال گذشته همانند بسیاری از نامه های ارسالی دیگر بی پاسخ ماند.

شیرازی، با اشاره به اینکه با این وجود این امکان به سایت اضافه نشد تا در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ و در پایان جلسه ای، از مسئول وقت این دبیرخانه شخصاً در مورد دسترسی مدیر وبلاگ مسدود شده به محتوای وبلاگش سؤال کردم که ایشان این کار را بدون اشکال دانستند و تنها پس از تایید ایشان این امکان در سایت فعال شد، گفت: امکان دسترسی مدیر وبلاگ مسدود شده به پنل مدیریت وبلاگ خود امکانی است که از چند سال قبل در چندین سرویس ایرانی و مطرح وبلاگ نویسی دیگر وجود داشته است.

مدیر سایت بلاگفا، اضافه کرد: عجیب است که کارگروه پس از فراهم شدن این امکان در بلاگفا به یاد مغایرت آن با قانون افتاده است.

وی، با اشاره به اینکه بارها نامه و تماس از مدیران وبلاگ‌های مسدود شده داشته‌ایم که پیگیری آن‌ها برای رفع مسدود شدن وبلاگشان توسط نهاد فیلترینگ منوط به حذف محتوا و بررسی محتوای وبلاگ مسدود شده است، ابراز داشت: در حالی که کاربر امکان ارائه محتوای وبلاگ یا اصلاح آن‌را پس از مسدود شدن نداشته است.

شیرازی، خاطرنشان کرد: البته وقتی کارگروه نامه ای ارسال شده توسط مدیر یکی از سرویس‌های وبلاگ را بی پاسخ می‌گذارند معلوم است که با درخواست‌های کاربران و وبلاگ نویسان خرد چگونه برخورد خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.