چهارشنبه 20 ژوئن 12 | 16:30

شهرک‌نشینان صهیونیست یک مسجد به آتش کشیدند

شهرک نشینان صهیونیست روز سه شنبه با حمله به مسجد فلسطینی ها در کرانه باختری رود اردن آن را به اتش کشیده واقدام به نوشتن شعارهایی بر روی دیوارهای آن کردند.


شهرک‌نشینان اسرائیلی مسجدی را در کرانه اشغالی باختری به آتش کشیده و شعارهایی را بر روی دیوار‌های این مسجد نوشته‌اند.

بر اساس گزارش پرس‌تی‌وی یکی از ساکنان روستای جبع در کرانه باختری گفت در ساعات اولیه روز سه شنبه (۳۰ خرداد، ۱۹ ژوئن) «یک نفر وارد مسجد شد، پنجره را شکست و آتش سوزی به راه انداخت.»

وی افزود مهاجمان به زبان عبری بر روی دیوار‌ها نوشته بودند «جنگ آغاز شده است» و «هزینه آن را بپردازید»؛ همسایگان آتش را دیده، به سمت مسجد رفتند و آتش را خاموش کردند.

این در حالی است که سخنگوی پلیس اسرائیل گفت ممکن است شهرک نشینان افراطی مسئول این حمله باشند.

این سخنگو گفت: «در حال حاضر جنبه‌های مختلف همچنین این احتمال که این حمله در راستای سیاستی که» بها «نامیده می‌شود، انجام شده باشد، بررسی شده است. این یکی از جنبه‌هایی است که ما در حال بررسی آن هستیم.»

شهرک نشینان افراطی اسرائیلی در کرانه باختری در سال‌های اخیر بر مبنای سیاستی که آن را «بها» نامیده‌اند به فلسطینیان حمله کرده و به اموال آنان خسارت وارد کرده‌اند. این در حالی است که رژیم تل آویو به ندرت مهاجمان را بازداشت می‌کند.

به گزارش ایرنا این خبرگزاری به نقل از مقام های ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی ضمن اعلام این خبر افزود: شهرک نشین های خشمگین ساکن این منطقه که اجرای قریب الوقوع سیاست تخریب شهرک های غیرقانونی خشمگینند، در این عملیات مظنون هستند.

رژیم صهیونیستی متعهد شده تا اول ژوئیه ( ۱۱ تیر) ۳۰ ساختمان شهرک نشین ها را که به صورت غیرقانونی در اراضی فلسطینی ساخته شدند، تخریب کند.

به گفته مقامات پلیس رژیم صهیونیستی، هیچ مظنونی در این حمله بازداشت نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.