چهارشنبه 20 ژوئن 12 | 14:55

ردپای اسراییل در حمایت از تروریست‌ها در سوریه

سلاح‌های ساخت رژیم اسرائیل و صندوق‌های مهمات وارد شده در مناطق کوهستانی سوریه پیدا شده است.


گروه‌های مسلح در سوریه سلاح‌های ساخت اسرائیل را که در استان لاذقیه در نزدیکی مرز ترکیه پیدا شده، دریافت کرده‌اند.این موضوع چند روز بعد از این افشا شد که ارتش سوریه کنترل روستای الحفه در استان لاذقیه را بنابه درخواست ساکنان این روستا باز پس گرفت.

تصاویر گرفته شده از مناطق کوهستانی نشان دهنده این است که گروه‌های مسلح در این مناطق سنگرهایی را ساخته و از آن‌ها استفاده کرده‌اند. سلاح‌های ساخت رژیم اسرائیل و صندوق‌های مهمات وارد شده نیز در این مناطق پیدا شده است.

ارتش سوریه همچنین سلاح‌های متعدد و لباس‌های متحدالشکل متعلق به شورشیان را ضبط کرد. گفته شده است که این لباس‌ها‌‌ همان لباس نظامیان در اردن است.

افراد محلی می‌گویند، گروه‌های مسلح ساختمان خدمات برق رسانی را به آتش کشیده، تاسیسات امنیتی را تخریب کرده و ضمن حمله به غیرنظامیان، آن‌ها را وادار به برگزاری اعتراضات ضد دولتی کرده‌اند.

از سوی دیگر، شیمون پرز، رئیس رژیم اسرائیل از گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه حمایت کرده است.

وی اوایل ماه ژوئن در مصاحبه با رادیو اسرائیل گفت که برای گروه‌های مسلح که «خود را در خطر می‌اندازند» احترام قائل است.

پرز همچنین ابراز امیدواری کرد که شورشیان در سوریه پیروز شوند.

ناآرامی در کشور سوریه در ماه مارس ۲۰۱۱ آغاز شد. بسیاری از مردم از جمله نیروهای امنیتی در جریان این ناآرامی‌ها کشته شدند.

غرب و مخالفان، دولت سوریه را به کشتار معترضان متهم کردند اما دمشق «قانون شکنان، خرابکاران و گروه‌های تروریستی مسلح» را عامل ناآرامی‌ها دانسته و تاکید دارد که این ناآرامی‌ها از خارج طراحی می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.