چهارشنبه 20 ژوئن 12 | 15:55

وزیر دارایی هند: پول نفت ایران از مالیات معاف است

وزیر دارایی هند می گوید که برای تسهیل در مبادلات نفتی با ایران، روپیه پرداختی به ایران را معاف از مالیات می کند.


«پریناب مهاراجه»، وزیر دارایی هندوستان می‌گوید به رغم اینکه قانون مالیاتی این کشور می‌گوید که برای پرداخت روپیه در مبادلات تجاری می‌بایست مالیات به آن تعلق گیرد اما دهلی نو تهران را از این امر معاف کرده است.

گفته می‌شود که هندوستان بر اساس بندی از قانون مالیاتی توانسته است از این حربه استفاده کند. بر اساس این بند از قانون مالیاتی این کشور، طرف‌های خارجی که با هند داد و ستد می‌کنند، چنانچه روپیه ارز پرداختی باشد، آن کشور از پرداخت مالیات به دهلی نو معاف است.با اعلام این ماده قانونی گفته می‌شود که وزارت دارایی هندوستان جواز پرداخت پول ایران را به پالایشگاه‌های این کشور داده است.

پریناب مهاراجه می‌گوید که دهلی نو برای بازپرداخت پول ایران در ۱۳ مورد به دلیل «منافع ملی» از بند معافیت مالیاتی استفاده کرده است. با این وجود هندوستان قرار است که از ایران به میزان ۱۵ میلیون تن نفت خریداری کند این در حالی است که دهلی نو سال گذشته در حدود ۱۷. ۴ میلیون تن نفت از ایران خرید کرده است.

هند پیش از این در حدود ۱ میلیون دلار را از طریق یک بانک ترکیه‌ای (هالک بانک) پرداخت کرده است اما ترس از مسدود کردن این حساب دو طرف را متقاعد به پرداخت روپیه کرده است. بر اساس قرارداد بین تهران و دهلی نو ۴۵ درصد از میزان پرداختی پول نفت ایران روپیه خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.