چهارشنبه 07 جولای 10 | 12:49

کنسرت با تک‌خوانی خواننده زن، فرهنگ‌سرای ارسباران

فرهنگسرای ارسباران، در چند روزه گذشته کنسرتی را با عنوان “عاشیق‌های آذربایجان” به اجرا درآورده که گویا شائبه‌هایی را با خود به همراه داشته است.


فرهنگسرای ارسباران، در چند روزه گذشته کنسرتی را با عنوان “عاشیق‌های آذربایجان” در دستور کار قرار داده بود که گویا شائبه‌هایی را با خود به همراه داشته است.
این فرهنگسرا که پیش از این نیز به سبب برخی برنامه‌های فرهنگی خود موجب انتقاد قرار گرفته، در برنامه اخیر خود که در آن هنرمندان جمهوری آذربایجان به اجرا پرداختند، گویا تخلفاتی را موجب شده است.

در همین رابطه روزنامه جمهوری اسلامی در خبری در ارتباط با کنسرت موسیقی یاد شده، آورده است یک بنگاه و موسسه خصوصی ترویج موسیقی با دعوت از یک گروه از زنان خواننده از جمهوری آذربایجان و اجرای برنامه در فرهنگسرای ارسباران برای اولین بار تک خوانی زنان را در قالب خواندن ترانه‌های مبتذل برای حضار به اجرا گذاشت.

این روزنامه همچنین در ادامه نیز عنوان می‌کند که این برنامه در اجرای دو روز گذشته که بدون تبلیغ و با بلیط فروشی 150 هزار ریالی انجام شده در ابتدا به صورت همخوانی دو خواننده زن و دو خواننده مرد پیگیری شده که گویا عمداً از عمد و یا غیر عمد صدای زنان بر مردان غلبه داشته است.

اما نکته جالبی که در ارتباط با این خبر آمده، اعمال خلاف عرف و غیر شرعی است که از سوی خوانندگان و افراد حاضر انجام گرفته است. چنانکه آورده شده؛ در این مراسم حضار که چنین وضعیتی را دیدند با کف و سوت از خوانندگان زن خواستند که به صورت تک صدایی به اجرای ترانه‌های درخواستی بپردازند که زنان خواننده اهل جمهوری آذربایجان چند ترانه مبتذل را به شکل تک‌صدایی خواندند و آنقدر وضع مفتضح بوده که برخی دختران و پسران حاضر در صحنه به رقص پرداخته‌اند.

با این حال روابط عمومی این فرهنگسرا، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه ایران، این خبر را کذب خواند و عنوان کرد: فیلم این مراسم موجود است و ایجاد چنین برنامه‌ای با این اجرا مجوز دیگر برنامه‌ها را از ما خواهد گرفت و بنابراین چرا باید این کار را انجام دهیم؟

با این حال گفته‌های روابط عمومی این فرهنگسرا در حالی صورت گرفت که پیش از این نیز مسئولین اجرایی فرهنگسرای ارسباران در تدوین برنامه‌ها و دعوت از مهمانان حاضر برای اجرای برنامه‌های خود با سوءنیت و با اهدافی مشخص به این اقدام پرداخته‌اند و همواره شک و تردیدهایی را به خود معطوف داشته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.