شنبه 23 ژوئن 12 | 09:51

«انتفاضه شعبانیه» رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی از کتاب«انتفاضه شعبانیه» همزمان با آغاز ماه شعبان و میلاد امام حسین (ع) در روز شنبه سوم تیرماه 1391 با حضور رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می شود.


مراسم رونمایی کتاب ارزشمند و ماندگار «انتفاضه شعبانیه»، حماسه مقاومت اسلامی ملت عراق، همزمان با آغاز ماه شعبان و میلاد امام حسین (ع) در روز شنبه سوم تیرماه ۱۳۹۱ از سوی موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

در این مراسم که به همت موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی با همکاری دفتر مجلس اعلای اسلامی عراق در تهران برگزار می‌گردد، حجت الاسلام و المسلمین شیخ همام حمودی از اعضاء ارشد مجلس اعلای اسلامی عراق و رئیس کمیسیون بین الملل پارلمان این کشور، محمد مجید الشیخ سفیر عراق در ایران و همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، سخنرانی خواهند کرد.

مراسم رونمایی کتاب «انتفاضه شعبانیه»، شنبه سوم تیرماه، ساعت ۱۵ در سالن خواجه نصیر کانون اسلامی انصار، واقع در سه راه طالقانی برگزار خواهد شد.

۲۱ سال پیش، ملت عراق که از ستم‌های بی‌شمار صدام به تنگ آمده بودند، همزمان با نیمه شعبان قیام عمومی را از شهر مقدس کربلا به رهبری مراجع شیعه آغاز کردند که به زودی فراگیر شده و چهارده استان عراق را به اشغال خود در آوردند.

اما صدام با حمایت جدی غرب در یک جنایت و کشتار بی‌سابقه، در فاصله‌ای کمتر از دو هفته، صد‌ها هزار عراقی را به شهادت رسانده و جمع کثیری را نیز بازداشت کرد و به این ترتیب به حماسه ملت عراق پایان داد.

این کتاب نوشته صفاء الدین تبرائیان، نخستین کتابی است که به طور مفصل و با تکیه به اسناد و منابع متعدد به تبیین ریشه‌ها، روند و سرانجام این قیام پرداخته است.

  1. سید حمید
    14 سپتامبر 2012

    بازتاب جنگ خلیج فارس در ایران را به همراه مستندهای منحصر به فرد از انتفاضه شعبانیه تهیه شده توسط سپاه بدر و بیش از 4 ساعت فیلم مستند درباره جنگ خلیج فارس را می توانید از اینجا تهیه کنید .
    http://netkar.ir/shop/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=50&virtuemart_category_id=27&Itemid=186

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.