شنبه 23 ژوئن 12 | 10:14
رغم كارشكنی های غرب؛

میتسوبیشی، واردات نفت خام ایران را از سرگرفت

می‌تسوبیشی ژاپن خرید نفت خام ایران را مجددا از سر گرفته است.


خبرگزاری انگلیسی «رویترز» با استناد به اظهارات برخی منابع مطلع، اعلام کرد که شرکت بازرگانی «می‌تسوبیشی» ژاپن خرید نفت خام ایران را مجددا از سر گرفته است.

خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر افزود: حجم قرارداد جدید می‌تسوبیشی از ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) به بعد هنوز نامشخص است.

این شرکت سال گذشته روزانه دستکم ۱۵ هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری کرده است.

طبق اعلام منابع مطلع، این شرکت در فاصله بین ماه‌های آوریل تا ژوئن (خرداد – تیر) نیز نسبت به وارد کردن نفت خام از ایران اقدام کرده است. به گفته این منابع، احتمالا دو مشتری مطرح نفت ایران در ژاپن یعنی شرکت‌های «شوآ شل سکیو» و «جی اکس نیپون اویل‌اند انرژی» این نفت را خریداری کرده‌اند.

علاوه بر می‌تسوبیشی، شرکت بازرگانی «تویوتا» نیز از ماه آوریل تا کنون در زمینه واردات نفت خام از ایران برای دو مشتری بزرگ آن در ژاپن فعالیت کرده‌اند.

ژاپن برای ماه‌های ژوئن و ژوئیه (تیر – مرداد)، خرید روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت را پیشنهاد داده است که در مقایسه با ماه مه تغییری نکرده است.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا تلاش کرده‌اند به منظور اخلال و کارشکنی در پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، مانع از خرید نفت خام ایران از سوی دیگر کشورهای جهان شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.