شنبه 23 ژوئن 12 | 11:16

انفجار در مراجعات بیماران به اورژانس بیمارستان امام خمینی

عداد ثابت پزشکان پرستاران و پرسنل خدماتی و درمانی نمی‌تواند پاسخ گوی مراجعات افزایش یافتهٔ بیماران باشد و نیاز مبرم به استخدام یا عقد قرارداد با نیروهای طرحی یا پزشکان و پرستاران بیشتر می‌رود تا فشار وارده بر اورژانس به حداقل تقلیل یابد.


اخیرا تعداد مراجعات بیماران به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) افزایش چشمگیری داشته است. این افزایس می‌تواند در پی عوامل متعددی به وقوع بپیوندد که از آن جمله می‌توان به افزایش مراجعات به بیمارستان دولتی (به علت عدم توانایی مالی جهت پرداخت هزینه‌های بجش خصوصی)، افزایش تعداد ارجاعات بیماران از سایر مراکز به مرکز فوق تخصصی امام خمینی و عوامل دیگری نظیر عدم توزیع مناست بیماران در بین بیمارستان‌های مرکز شهری تهران توسط سرویس امداد اورژانس باشد.

بر اساس یادداشت ارسالی یکی از انترن‌های بیمارستان حضرت امام ، در این بین آن چه بیش از همه خود را نشان می‌دهد تراکم انبوهی از بیماران است که تنها در محوطه اورژنس بر روی تخت دراز کشیده‌اند و منتظر رسیدگی به حال ناخوش ان‌ها یا اطلاع از وضعیت بیماریشان می‌باشند از طرف دیگر پزشکان اورژانس و سایر پرسنل درمانی نیز با فشار سنگین ناشی از مراجعات روبرو بوده و توانایی انجام وظایف و خدمات محوله را ندارند که این تنها باعث نارضایتی مراجعین می‌گردد بلکه نارضایتی شغلی کادر درمانی رانیز به دنبال دارد.

بدیهی است تعداد ثابت پزشکان پرستاران و پرسنل خدماتی و درمانی نمی‌تواند پاسخ گوی مراجعات افزایش یافتهٔ بیماران باشد و نیاز مبرم به استخدام یا عقد قرارداد با نیروهای طرحی یا پزشکان و پرستاران بیشتر می‌رود تا فشار وارده بر اورژانس به حداقل تقلییل یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.