شنبه 23 ژوئن 12 | 12:50

مزاحمت‌های جنسی مردان صاحب‌منصب در سپیده دانایی

ماهنامه سپیده دانایی در پرونده شماره تیرماه خود به موضوع «مزاحمت‌های جنسی مردان صاحب منصب» پرداخته است. مزاحمت جنسی که غالبا از سوی یک مرد دارای قدرت علیه یک زن، در ارتباط کاری اتفاق می افتد، متاسفانه، در تمامی کشورهای جهان رو به گسترش است. کشور ما نیز از این پدیده‌ی زشت مستثتی نیست و تحقیقات مختلف و خبرها، دال بر ظهور رو به گسترش این نوع مزاحمت است.


به گزارش تریبون مستضعفین شماره‌ی تیرماه ماهنامه‌ی مشاوره و روانشناسی سپیده دانایی منتشر شد.

ماهنامه سپیده دانایی در پرونده شماره 56 تیرماه خود به موضوع «مزاحمت‌های جنسی مردان صاحب منصب» پرداخته است. نگاه به مزاحمت جنسی در دانشگاه، مطب دکتر و محیط های کاری در این پرونده مدنظر قرار گرفته است.

مزاحمت جنسی که غالبا از سوی یک مرد دارای قدرت علیه یک زن، در ارتباط کاری اتفاق می افتد، متاسفانه، در تمامی کشورهای جهان رو به گسترش است. با هزار اندوه باید گفت که کشور ما نیز از این پدیده‌ی زشت مستثتی نیست و تحقیقات مختلف و خبرهایی که گاه به گاه منتشر می شود، دال بر ظهور رو به گسترش این نوع مزاحمت است.

باورهای نادرست درباره مزاحمت جنسی، چرایی سکوت زنان دربرابر مزاحمت‌ها، پیشگیری از مزاحمت جنسی و راه کارهایی برای مواجهه با مزاحمان و مزاحمت دیدگان در پرونده این شماره مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

«افسانه نیمه گمشده» و «تاب‌آوری جوانان در برابر مشکلات» در بخش روزگاری جوانی، «بازی‌های روانی همسران» و «تفریحات تابستانه دو نفره» در بخش همسران جوان و «قدغن های بعد از طلاق» در بخش مدیریت طلاق از جمله مقالات این شماره هستند.

مقالات «دنیا از نگاه بچه‌ها» و «کلاس‌های تابستانه» نیز پیشنهادها و راهکارهایی را برای والدین جوان مطرح کرده است.

نگاه روان شناختی به فیلم «هوگو» ساخته اسکورسیزی، زندگینامه آبراهام مزلو، روان شناس انسان گرا و آزمون منبع کنترل راتر از دیگر مطالب خواندنی شماره تیر ماهنامه سپیده دانایی هستند.

شماره تیرماه ماهنامه سپیده دانایی را می توانید از کیوسک های روزنامه فروشی دریافت کنید و هم‌چنین برای درخواست اشتراک با شماره 66977940 تماس بگیرید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.