یکشنبه 24 ژوئن 12 | 08:00

پیوند ازهاری و مک کارتی در «سینما رسانه»

شماره چهارصد و چهل و ششم از دوره جدید سینمارسانه با پرونده‌اي درباره برنامه‌ی تلویزیونی «ثریا» و مصاحبه‌ی اختصاصی با وحید جلیلی، مسئول دفتر مطالعات جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی پیرامون وضعیت سینمای ایران با تیتر «پیوند ژنرال ازهاری و سناتور مک کارتی» منتشر شد. همچنین در بخش سینما ناگفته‌هایی پیرامون مستند «ضلع غربی ساختمان پزشکان» و «میراث آلبرتا» به چشم می‌خورد.


به گزارش تریبون مستضعفین شماره چهارصد و چهل و ششم از دوره جدید سینمارسانه با پرونده‌اي درباره برنامه‌ی تلویزیونی «ثریا» و مصاحبه‌ی اختصاصی با وحید جلیلی، مسئول دفتر مطالعات جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی پیرامون وضعیت سینمای ایران با تیتر «پیوند ژنرال ازهاری و سناتور مک کارتی» منتشر شد.

در این شماره از سینمارسانه در بخش سینما ناگفته‌هایی پیرامون مستند «ضلع غربی ساختمان پزشکان» و «میراث آلبرتا» به چشم می‌خورد. همچنین نقدهایی مفصل پیرامون دو فیلم «ماموریت غیرممکن، پروتکل شبح»، به مناسبت توزیع در شبکه خانگی و «شرلوک هلمز، بازی سایه‌ها» در بخش سینمای جهان وجود دارد.

اکران روز با فیلم‌هایی همچون «روزهای زندگی»، «چک» و «خنده در باران» در بخش سینما با تیتر «سربازی برای زندگی» مورد نقد وبررسی قرار گرفته است.

تحلیل برنامه‌ی گفت‌وگومحور «ثریا»،‌ به‌عنوان یکی از معدود برنامه‌های فرصت‌محور صداوسیما در زمینه ارج نهادن به پیشرفت‌های علمی و بررسی موانع موجود در این مسیر، بخش اصلی بخش تلویزیون را به خود اختصاص داده است.

بخش اندیشه، با آغاز هم‌زمان سه درس‌گفتار از حسن عباسی، مجید شاه‌حسینی و ناصر هاشم زاده، پیرامون موضوعاتی هم‌چون «سینما و ادبیات»، «سینما و اسطوره‌شناسی یونان» و «سینما و دکترینولوژی»، مطالب مفید و جالبی را برای مخاطبان دانشگاهی فراهم آورده است.

«اینجا فرانسه است؛ باور کنید»، «انسان، حیوان غیر قابل اعتماد»، «با ثریا ‌ود»، «گوهر گمشده؛ نظاره دین در آیینه سیما»،«روایتی شتابزده از یک شتاب زدگی»، «خبر و دنیای ما»، «آیا سینما ذات دارد»، «سینمای اشراقی در بوته و نظر» و«سواد رسانه ای از گیرنده به فرستنده» نمونه‌هايي از مطالب خواندني اين شماره ماهنامه سینمارسانهبه شمار می‌روند.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه شهید آوینی، شماره 446 ماهنامه فرهنگی هنری سینمارسانه در 100صفحه با بهای 2000تومان در پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها در دسترس می‌باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.