شنبه 23 ژوئن 12 | 19:44

جنگنده‌های ترکیه برفراز سوریه چه می‌کنند؟

ترکیه درحال ارسال کمک به شورشیان سوریه با هواپیماهای باربری لجستیکی در مناطق مرزی است و گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد آنکارا خمپاره‌های شیمیایی در اختیار شورشیان قرار داده است.


به گزارش امت اسلامی به نقل از فارس، شورای راهبردی فارس گزارش داد که سرنگونی هواپیما ترکیه‌ای برفراز آسمان سوریه که عصر دیروز اتفاف افتاد ، نشان‌دهنده بخش دیگری از اقدامات تحریک‌آمیز آنکارا علیه دمشق است.

منابع آگاه از شرایط درگیری های و عرصه میدانی تاکید دارند که اقدامات ترکیه تنها به پرواز هواپیماهای جنگنده های نظامی محدود نیست بلکه هواپیماهای باربری و لجستیکی ترکیه‌ای به طور مستمر در مسیرهای نزدیک مرزی امکانات لجستیکی، ارتباطی و جنگی را از هوا با چتر برای مخالفان مسلح ارسال می‌کنند.

هدف قرار گرفتن این پرنده ترکیه نشان داد که پدافند سوریه تصمیم دارد از این به بعد پرنده‌های جنگی که در مناطق مرزی پرواز می‌کنند را به عنوان یک اقدام خصمانه تلقی و آنها را ساقط کنند. بخشی از این امکانات به جز پول و تجهیزات لجستیکی رزمی ارتباطی ترکیه برای شبه نظامیان در سوریه شامل خمپاره‌های شیمیایی است تا در شرایط ویژه از آنها استفاده کنند.

ماهواره‌های نظامی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس و پرواز منظم آواکس‌های این کشورها ضمن کسب اطلاعات فرکانس و تصویربرداری از تحرکات ارتش این کشور به طور آنلاین این اطلاعات را به شبه نظامیان مخالف سوریه منتقل می‌‌کنند.

آمریکا با اطلاعات خود در نظر دارد تا از تلفات شبه نظامیان معارض بکاهد و از سوی دیگر جنگ روانی فعالی را به پیش ببرد. فرار هواپیمای میگ سوریه‌ای که به اردن پناهنده شده نیز از طریق سیستم ارتباطی آواکس‌ها و ماهواره‌های آمریکا هدایت شده و به سرعت نسبت به پناهنده شدن خلبان در زمان کوتاهی اقدام شد که نشان‌دهنده این است که عملیات با هدایت و مدیریت دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس انجام گرفته تا نشان دهد فضای ریزش در ساختار نظامی سوریه وجود دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.