یکشنبه 24 ژوئن 12 | 19:02

تداوم سیاست «افغان ممنوع»

در ادامه سیاست‌های موسوم به «افغان ممنوع» معاون فرماندار ساوجبلاغ اعلام کرد که از این پس هیچگونه سند مالی اموال منقول و غیر منقول جدیدی را نمی‌توان به نام اتباع کشور افغانستان در شهرستان ساوجبلاغ کرد.


به گزارش تریبون مستضعفین در ادامه‌ی سیاست‌های غیراسلامی در قبال برادران افغان معاون فرماندار ساوجبلاغ از ممنوعیت تنظیم اسناد مالی جدید برای افغان‌ها در ساوجبلاغ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس ابوالقاسم پالیزگر با توضیح دادن محدودیت‌های قانونی که در حوزه نقل و انتقال اموال منقول و غیر منقول برای اتباع افغانستان اعمال شده است گفت: از این پس هیچگونه سند مالی اموال منقول و غیر منقول جدیدی را نمی‌توان به نام اتباع کشور افغانستان در شهرستان ساوجبلاغ کرد.

پیش‌از این نیز قانون‌هایی ناظر به منع تردد اتباع افغان در برخی محلات شهر مشهد(+)، محدودیت‌های شدید افغان‌ها برای تحصیلات عالی(+) و هم‌چنین مناطق افغان ممنوع در شهرهای کشور منتشر شده بود که مورد انتقاد بسیاری از عدالت‌خواهان قرار گرفته بود (+، +‌، +، +) و حتی برخی تحلیل‌گران این سیاست را با منافع ملی و پیشرفت اقتصاد کشور در تضاد دانستند.(+)

گفتنی است برخوردهای اخیر با برادران افغان دست‌مایه‌ی رسانه‌های غربی و اپوزیسیون برای سیاه‌نمایی از اوضاع حقوق بشر در ایران شده است.

  1. اصفهاني
    1 جولای 2012

    به گزارش خبرگزاری فارس، به‌دنبال فضاسازی منفی برخی رسانه‌های افغانستان علیه کشورمان درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغان که به ‌صورت غیر مجاز در ایران حضور دارند و نیز به‌دنبال قتل یک دختر جوان توسط یکی از افاغنه در استان یزد، امروز شاه مردان قل، کاردار افغانستان در کشور به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.
    11/4/1391

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.