دوشنبه 25 ژوئن 12 | 09:25
معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری مطرح کرد:

زیر‌ساخت‌های مجازی برای دورکاری زنان فراهم نیست

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با اشاره به ابلاغ طرح دورکاری زنان شاغل از سوی دولت گفت: در حال حاضر زیر‌ساخت‌های مجازی موجود در کشور برای دورکاری عملیاتی نیست.


پروین هدایتی اظهار داشت: پیشنهاد طرح دورکاری زنان در روز پنجشنبه پس از تصویب تعطیلی روزهای پنجشنبه برای دانش‌آموزان و درخواست مکرر بانوان با مرکز در تاریخ ۵ / ۱۲ / ۹۰ به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی ریاست‌جمهوری ارسال شد که پس از رفع نواقص مورد تصویب قرار گرفت.

وی اجرای این طرح را در مشاغلی که خاصیت دورکاری داشته باشند ممکن دانست و افزود: مشاغلی که قابلیت دوربودن زن شاغل دارای فرزند زیر ۷ سال یا دوره ابتدایی از محل کار وجود دارد در روزهای پنجشنبه به صورت دورکار انجام می‌شود اما این طرح برای مشاغلی با ویژگی‌های آموزشی، درمانی و پزشکی که حضور در محل کار الزامی است با موافقت کارفرما و جایگزینی نیروهای دیگر تأمین می‌شود.

وی درباره موانع این قانون گفت: طرح دورکاری الزاماتی دارد که باید ایجاد شود که مهم‌ترین آن زیرساخت‌های این موضوع است که هر چند در کشور فراهم است اما هنوز عملیاتی نیست و باید دستگاه‌های مرتبت از جمله مخابرات تدابیری بیاندیشند تا دسترسی به فضای مجازی با پهنا و سرعت مناسب در اختیار کارمندان دورکار قرار بگیرد.

هدایتی ابلاغ طرح دورکاری روز پنجشنبه را باعث جاافتادن قانون دورکاری در سیستم اداری کشور دانست و افزود: طرح دورکاری با وجود اینکه بار اجرایی دستگاه‌ها را کم می‌کند و برای کارمندان هم راحت‌تر است اما با استقبال زیادی هم مواجه شده است ولی به نظر می‌رسد با ابلاغ این طرح کم کم این موضوع در سیستم اداری جا بیفتد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.