دوشنبه 25 ژوئن 12 | 10:00
در نامه ای سرگشاده به اتحادیه اروپا:

مدافعان حقوق بشر: به کشورهای عربی توجه کنید

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، بویژه‌ عربستان سعودی، عمان، امارات متحده عربی و بحرین اغلب به دلیل وضعیت بد حقوق بشر مورد انتقاد هستند.


اتحادیه بین‌المللی حقوق بشر (FIDH) و مرکز حقوق بشر خلیج (GCHR) در نامه‌ای سرگشاده به کا‌ترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از وی خواستند تا رسیدگی به مساله حقوق بشر را در این نشست در اولویت کاری خود قرار دهد.

در این نامه آمده است که حقوق بنیادین مردم کشورهای عربی از جمله حق آزادی بیان و تجمعات آرام به طور روزافزون در حال نقض شدن است.

اما کشورهای عربی در گذشته همیشه اتهامات این چنینی را رد کرده و مدعی‌اند که این ادعا‌ها براساس اطلاعات نادرست مطرح شده‌اند.

به عنوان مثال این نامه یادآور شده است که عربستان مکررا حقوق شمار زیادی از فعالان و مدافعان حقوق بشر را در دادگاه‌ها نقض می‌کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این مدافعان حقوق بشر همچنین در نامه‌شان نسبت به ادامه حبس نبیل رجب، فعال بحرینی حقوق بشر هشدار داده و رسیدگی به پرونده وی را خواستار شدند.

نبیل رجب به اتهام راه‌اندازی اعتراضات غیرقانونی هم‌اکنون در حال محاکمه است اما خود معتقد است که اتهاماتش تنها به دلیل آزادی بیان مطرح شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.