دوشنبه 25 ژوئن 12 | 10:20

سی‌بی‌ان: پیروزی مرسی زلزله‌ای در خاورمیانه است

یک پایگاه خبری با اشاره به پیروزی محمد مرسی، در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر و متعاقب آن نگرانی‌های صهیونیست‌ها از این پیروزی نوشت که پیروزی مرسی زلزله‌ای در خاورمیانه است.


پیروزی «محمد مرسی» در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر نمایانگر یک زلزله در خاورمیانه است. هم‌اکنون یکی از اعضای اخوان‌المسلمون، رهبر بزرگ‌ترین و پرنفوذ‌ترین کشور عربی در خاورمیانه شده است.

این گزارش سپس به اعتقادات اخوان‌المسلمون اشاره کرد و نوشت که مسئله مهم اینجاست که مرسی یکی از اعضای اخوان المسلمون است که معتقدند: خدا هدف ما است، قرآن اساس ما است، پیامبر، رهبر ما است، جهاد شیوه ما است و مرگ برای خدا بالا‌ترین انگیزه برای ما است.

در ادامه این تحلیل به رویکردهای مرسی در حمایت از فلسطینیان اشاره شد و آمده که مرسی در حین مبارزات انتخاباتی خود در راهپیمایی «صفوات حجازی»، روحانی بلندپایه مصر در حمایت از آزادی غزه و تبدیل «جروزالم» به پایتخت مصر شرکت کرد.

این تحلیلگر با اشاره به پیروزی مرسی و رویکردهای اسلامی وی ادامه داد که با پیروزی مرسی این سوال به وجود می‌آید که پیامدهای پیروزی مرسی برای اسرائیل چه خواهد بود؟ آیا معاهده بیش از ۳۰ ساله اسرائیل با مصر در معرض خطر قرار می‌گیرد؟

این گزارش سپس در خصوص تقابل اخوان‌المسلمون با ارتش این کشور ابراز نگرانی کرد و در سوالی مطرح کرد که با پیروزی مرسی چه بر سر میلیون‌ها قبطی و مسیحی مصر می‌آید و آیا امکان نقض حقوق زنان و اقلیت‌ها در مصر وجود خواهد داشت؟

این تحلیلگر با اشاره به موارد مورد نگرانی خود در پایان تأکید کرد که این سوالات باقی می‌ماند و از هم‌اکنون صدای هلهله و شادی اخوان‌المسلمون در میدان التحریر در سراسر جهان پیچیده می‌شود اما بسیاری از مردم مصر نگران هستند و در آخر نیز به اظهارات یکی از مخالفان مرسی که در غرب زندگی می‌کند اشاره کرد و به نقل از او نوشت: محمد مرسی اخوان المسلمون در انتخابات مصر پیروز شد. امروز روز مرگ دموکراسی در مصر است. انشالله که خداوند بزرگ به اقلیت مصر لطف داشته باشد. امروز روز مرگ حقوق بشر در خاورمیانه است. من دوبار کشور خود را از دست داد، یک بار روزی که کشورم را ترک کردم و بار دیگر امروز.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.