دوشنبه 25 ژوئن 12 | 12:04
بانک مرکزی گزارش داد:

افـزايش 800 تومـانی دلار طـی يك سال

در حالي كه طي سال‌هاي 1381 تا 1389 دلار 25 درصد رشد داشته اما از پايان سال 1389 تا فروردين ماه سال جاري متوسط قيمت هر دلار با 80 درصد رشد به بيش از 1800 تومان رسيده است.


بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش یک دلار در بازار آزاد شهر تهران طی فروردین ماه امسال ۱۸۷۷ تومان بوده که این میزان نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۰ بیش از ۷۹ درصد رشد داشته است.

متوسط قیمت فروش دلار در بازار آزاد شهر تهران طی فروردین ماه سال گذشته ۱۰۴۶ تومان بوده است.

از سوی دیگر مقایسه نرخ دلار فروردین ماه امسال با میزان آن در پایان سال ۸۹ نیز نشان می‌دهد که این رقم حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است. در پایان سال ۱۳۸۹ نرخ دلار در بازار آزاد شهر تهران ۱۰۴۴ تومان بود.

این افزایش ۸۰ درصدی طی ۱۳ ماه در حالی بوده که از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۹ قیمت دلار بیش از ۲۵ درصد افزایش قیمت داشت.

قیمت دلار در سال ۱۳۸۱ بیش از ۸۰۱ تومان بود که در سال ۱۳۸۹ این رقم به ۱۰۴۴ تومان رسیده بود.

متوسط قیمت فروش دلار در بازار آزاد شهر تهران طی سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۸ نیز به ترتیب ۸۳۲، ۸۷۴، ۹۰۴، ۹۲۲، ۹۳۵، ۹۶۶ و ۹۹۷ تومان توسط بانک مرکزی گزارش شده است.

در مورد نوسان قیمت در یورو نیز می‌توان اشاره کرد که این نوسان از دلار شدت کمتری داشته است. به گونه‌ای که قیمت فروش یورو در بازار آزاد شهر تهران طی فروردین ماه امسال ۲۴۹۶ در حالی گزارش شده که این رقم در فروردین ماه سال گذشته ۱۴۹۲ تومان بود و این دو رقم نشان از رشد ۶۷ درصدی قیمت یورو طی این مدت دارد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.