سه‌شنبه 26 ژوئن 12 | 12:01

مکتب امام مکتب اهل بیت در «خیمه» ۸۸

در موضوع ویژه هشتاد و هشتمین شماره ماهنامه خیمه به موضوع «امام (ره) و اهل بیت» با گفتارهایی از شهید مرتضی آوینی و گفتگو با دکتر موسی نجفی و دکتر ابراهیم رزاقی پرداخته شده است. در این شماره همچنین منبر تشریف بردنی نیست!(گفتگو با حجت الاسلام حائری زاده) و هیئتی که پاتوق عباس بابایی بود(نگاهی به فعالیت های مجمع الذاکرین از آغاز تا کنون) را می خوانیم


به گزارش تریبون مستضعفین هشتاد و هشتمین شماره نشریه خیمه منتشر شد.

در موضوع ویژه این شماره ماهنامه خیمه به موضوع «امام (ره) و اهل بیت» با گفتارهایی از شهید مرتضی آوینی و گفتگو با دکتر موسی نجفی و دکتر ابراهیم رزاقی پرداخته شده است

در این شماره می خوانیم:

نیت به عمل ارزش می دهد/ گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از مداحان سراسر کشور

امروز ملت ما یک ملت تازه متولد شده ی در دنیای گرفتار است با یک خلقت دیگر با یک هیئت دیگر با یک شاکله دیگر با ابعاد وجودی نو. در دنیایی که همه عوامل برای دور کردن مردم از معنویت بسیج شده بودند و تلاش می کنند، یک ملتی متولد شده است با زیر بنای ایمان، این چیز کمی است؟

منبر تشریف بردنی نیست!/گفتگو با حجت الاسلام حائری زاده

الان بعضی از منبر های ما احساسی است. در منبر هم احساس باید باشد هم مطالب معقول، اما خیلی از منبر ها فقط احساسی است. جمعیت را نباید فقط به سمت احساسات سوق دهیم.

هیئتی که پاتوق عباس بابایی بود/ نگاهی به فعالیت های مجمع الذاکرین از آغاز تا کنون

یکی با قلمش نیرو به جبهه ها می داد و دیگری با سلاحش توان از دشمن می گرفت شهید تاری سند دلاوری مجمع الذاکرین است که تا پای خون برای دفاع از آرمان ها انقلاب ایستاده است. شاید همین نیرو دادن ها و و شعر گفتن ها بود که مجمع الذاکرین در جبهه ها طرفداران بسیاری داشت. یکی از این هواداران شهید عباس بابایی بود که در گوشه ای دنج از جلسات می نشست و به عزاداری گوش می داد.

آن سرماخوردگی سبب خیر شد/ گفتگو با رضا فراهانی راننده و محافظ ویژه امام خمینی

محدوده ما، حدود میدان آزادی بود. امام آمدند و وارد میدان آزادی شدند. ما همه یک کلت زیر لباس داشتیم، یک اسلحه بلند دست گرفته بودیم و یک دشنه که آن را برای هرکس طوری جاسازی می کردند. آن ساعتی که امام وارد شد من صحرای محشر را دیدم.

هویتی به عمق تاریخ به وسعت افق/ شهید سید مرتضی آوینی

امام خمینی پیامبر تازه ای نبود، اما از یاد آوران بود، از مخاطبان انما انت مذکر، که عهد فطری مردمان با خدا را به آنان یاد آوری کرد و بعد از چند قرن که از هبوط بشر در مصداق جمعی کلی می گذشت، چونان اسلاف خویش – از ابراهیم و اسماعیل تا محمد صل الله علیه و آله – دوره ای از جاهلیت را شکست و عصر دیگری از دینداری را آغاز کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.