چهارشنبه 27 ژوئن 12 | 07:30

یازدهمین شماره «فرهنگ عمومی» بر روی پیشخوان

یازدهمین شماره از دوره جدید ماهنامه فرهنگ عمومی مطالبی با موضعات متنوع در بخش های «و اما بعد…»، «حکمت و اندیشه»، «ادبیات و هنر»، «از خوانندگان» و «فرامتن» با نوشتار هایی از فرخ مومنی، محمود جواهری و ران مارگلین منتشر شد.


به گزارش تریبون مستضعفین یازدهمین شماره از دوره جدید ماهنامه فرهنگ عمومی بر روی پیشخوان روزنامه فروشی ها قرار گرفت.

این شماره از ماهنامه فرهنگ عمومی مطالبی با موضعات متنوع در بخش های «و اما بعد…»، «حکمت و اندیشه»، «ادبیات و هنر»، «از خوانندگان» و «فرامتن» با نوشتار هایی از فرخ مومنی، محمود جواهری و ران مارگلین منتشر شد.

در این شماره می خوانیم:

نهاد کتابخانه های عمومی و اهداف پیش رو/ در حاشیه رهنمود های رهبری در دیدار از نمایشگاه کتاب

افزایش کمی مد نظر معظم له می تواند یک از راهبر دهای مهم و اصلی حوزه کتاب و کتابخوانی باشد زیرا در ابتدا این افزایش تنها کمی است که سبب می شود کتاب وارد زندگی اقشار و آحاد جامعه شود. مسئله بعدی که توسط مقام عظمای ولایت مطرح شد، تاکید بر لزوم ارزیابی محتوایی هرساله نمایشگاه کتاب  بوسیله افراد کارشناس و صاحب صلاحیت است…

«مهرنامه» چه اهدافی را دنبال می کند؟/ فرخ مومنی

سر دبیر مهرنامه در «یادداشت سردبیر» نشریه شماره ۲۰ آشکارا از منظر یک نئو لیبرالیست پست مدرن از انحلال روشنفکری مدرن در تکنو کراتیسم تمجید کرده است، آن دانشمندان علوم انسانی که او از آن ها سخن می گوید، تکنوکرات های نئولیبرالیستی هستند که به شیوه «پوپر» و «هایک» به دنبال انجام اصلاحات جزئی و اندک به منظور حفظ کلیت نظام استبدادی سلطه سرمایه داری امپریالیستی و رژیم های نئولیبرالیست وابسته اقماری دست نشانده  آنها در کشور های تحت سلطه هستند.

سیاست گری و گریز از حکمت/ حجت السلام والمسلمین دکتر داوود مهدوی زادگان

سیاست، از جمله مقولات مجذوب بشر با هر شان و مرتبه ای است. بویژه در دنیای امروز که گستردگی عرصه سیاست همه را به خود مشغول ساخته است.از این رو کمتر فیلسوفی یافت می شود که از افق خود درباره سیاست نیاندیشد.

چشم انداز روانشناسی معنوی/ محمود جواهری

یکی از مدل های اصلی روان درمانی فنومنولاژیستی «درمان غیر مستقیم» یا درمان «درمان مراجع محور» است که بر خلاف دیگر صور درمانی نقش مهم و اصلی را بر عهده فرد مراجع قرار می دهد. اینگونه روش درمانی برخاسته از تمایلات ضد نهاد و سازمان و به شدت خود گرایانه‌ای است که در این رویکرد وجود دارد.

سکولاریسم نهفته در آرا مارتین بوبر/ ران مارگلین

رانالد مور می گوید بوبر پیام آور سکولاریسم دینی بود، چه چیزی این وابستگی عمیق را بین میان آموزه های بوبر و جهان بینی یهودیان سکولار در گذشته و حال به وجود آورده است؟ دینداری بوبر تنها می تواند بر حسب ریشه های سکولاری که از تفکرات عقلانی او تغذیه می کرد فهمیده شود، تفکری که تا دهه های پایانی عمر او زمانی که شروع به نوشتن تفسیر هایش از موضوعات انتخابی کتاب مقدس کرد ادامه یافت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.