سه‌شنبه 26 ژوئن 12 | 17:16

خط قرمزی در برخوردهای قضایی وجود دارد/ندارد

رئیس قوه قضائیه گفت: آمدند و گفتند خط قرمز داریم. مگر در کتاب و سنت و قران خط قرمز تعریف شده است؟ این خط قرمزی که می‌گویند توهم است. از روزی هم که آمدم گفتم خط قرمز نداریم. فامیل و دوست آشنا نداریم. هرچند فامیل و آشنا در بیرون محترمند ولی در دستگاه قضا اینها تعریفی ندارند.


به گزارش تریبون مستضعفین آیت الله صادق آملی لاریجانی پیش از ظهر سه شنبه در همایش سراسری قوه قضائیه، با بیان اینکه باید تحول در دستگاه قضا رخ می داد، گفت: ما می دانستیم وقتی برخورد با دانه درشت‌ها آغاز شود صداها بلند می‌شود. آمدند و گفتند خط قرمز داریم. مگر در کتاب و سنت و قران خط قرمز تعریف شده است؟ این خط قرمزی که می گویند توهم است و ما نمی توانیم بر اساس توهمات باشیم. از روزی هم که آمدم گفتم خط قرمز نداریم. فامیل و دوست و آشنا نداریم. هر چند فامیل و آشنا در بیرون محترم هستند ولی در دستگاه قضا اینها تعریفی ندارند.

آیا خط قرمز رئیس جمهور به رسمیت شناخته شده است؟

چندی پیش دکتر احمدی‌نژاد در توضیح این مسئله آن را امری سیاسی برای وارد آوردن فشار بر دولت معرفی کرد و گفت «کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آنجا دست‌اندازی کنند، حتما به کشور آسیب وارد می‌شود که امیدوارم به خاطر مطامع سیاسی این کار را ادامه ندهند. اما اگر بخواهند این روند را ادامه دهند و فضای همدلی و دلسوزی را مخدوش کنند و به نقطه‌ای برسیم که ببینیم آسیب جدی به کشور وارد می‌شود، موظفم مسائل را با مردم در میان بگذارم و به وظایف قانونی خود عمل کنم که امیدوارم به آنجا نرسد.» +

فارغ از اینکه این ادبیات رئیس‌جمهور تا چه اندازه غیرمنطقی و غیرقانونی است، برگزاری دادگاه‌های اخیر هرچند با حاشیه‌هایی همراه است، اما نام برده شدن از برخی افراد، سئوالاتی را در ذهن مردم در ارتباط با برخورد قوه قضائیه با دانه‌درشت‌ها و وابستگان به چهره‌های سیاسی ایجاد کرده است که امید است خبرهای امیدوارکننده‌ای درباره برخورد قانونی و قاطع در روزهای آتی در پیش باشد.

  1. اصفهاني
    27 ژوئن 2012

    بنده به عنوان يك شهروند مسلمان از قاضي القضات ميخواهم براي حفظ نظام، پا روي خط قرمزها بگذارد و برخي اعضاي كابينه را كه در اذهان عمومي مورد سوال هستند جهت رفع برخي شبهات به دادگاه فرابخواند. و از وكيل الرعايا هم ميخواهم براي بدست آوردن محبوبيت از دست رفته اين خط قرمز را از اطراف كابينه اش پاك كند تا مردم سره را از ناسره تشخيص دهند.(اگر ادعاهاي دولت صحيح باشد)
    بديهي است كه سر بيگناه تا پاي دار ميرود ولي بالاي دار نميرود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.