چهارشنبه 27 ژوئن 12 | 09:57

یک زن نخستين افسر اطلاعاتی آمریکا در امور ايران شد+عکس

به گفته رسانه‌های آمریکایی جیلیان برنز تا پیش از تصدی این پست، به عنوان مشاور امور ایران در دفتر طرح و برنامه ریزی سیاست خارجی آمریکا در وزارت امور خارجه این کشور فعالیت می‌کرد.


شورای اطلاعات ملی آمریکا برای نخستین بار یک افسر اطلاعاتی را به عنوان مسوول امور ایران تعیین کرد. جیلیان برنز که به این سمت منصوب شده پیش از تصدی این پست، به عنوان مشاور امور ایران در دفتر طرح و برنامه ریزی سیاست خارجی آمریکا در وزارت امور خارجه این کشور فعالیت می‌کرد.

وی همچنین در سوابق خود مدیریت دفتر منطقه‌ای آمریکا برای ایران در دوبی را بر عهده دارد که این دفتر در سال ۲۰۰۶ توسط خود او افتتاح شد.

این افسر اطلاعاتی که یک دهه پیش کار خود را در دفتر خدمات خارجی وزارت امور خارجه آمریکا آغاز کرده بود همچنین به عنوان مسوول امور میز سوریه، اردن و لهستان فعالیت کرده است.

بر اساس بیانیه شورای اطلاعات ملی آمریکا، «وظیفه مسوول امور ایران در این شورا نظارت و هماهنگی بر گزارش‌ها و ارزیابی‌های تحلیلی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از جمله تحلیل‌های استراتژیک درباره ایران است»

مسوول امور ایران در شورای اطلاعات ملی آمریکا همچنین موظف است تا تحلیل‌های لازم و حساس درباره ایران را که مورد نیاز تصمیم گیران ارشد دولت ایالات متحده آمریکا و مقام‌های نظامی این کشور است، فراهم کند.

شورای اطلاعات ملی آمریکا که در سال ۱۹۷۹ تشکیل شده است یک بخش مرکزی در میان ۱۶ سازمان اطلاعاتی آمریکا محسوب می‌شود که استراتژی‌های کوتاه مدت و بلندمدت این کشور را تعیین می‌کند.

این شورا به درخواست تصمیم گیران ارشد در دولت آمریکا، برآوردهای اطلاعات ملی ارائه می‌کند که این برآورد‌ها بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از نهادهای مختلف اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در مورد یک موضوع خاص است.

  1. faeze
    24 اکتبر 2012

    khob hala ko axesh???havaseton kojast akhe

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.