چهارشنبه 27 ژوئن 12 | 10:37

خاطره ناگفته آیت الله ری شهری از امام خمینی در مواجهه با آمریكا

آیت الله محمدی ری شهری اظهارداشت: هرچند این طرح عملیاتی نشد لیکن رهنمودهای امام (ره) در مواجهه با آمریکا درسی فراموش نشدنی است.


آیت الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در دیدار فرماندهان و تعدادی از کارکنان سپاه سید الشهدا (ع) به بیان خاطره‌ای ناگفته از مرقومه امام خمینی (ره) در مواجهه با آمریکا پرداخت.

آیت الله محمدی ری شهری در این دیدار به ذکر خاطره‌ای مربوط به سال‌های پایانی جنگ در وزارت اطلاعات پرداخت و گفت: در سال‌های پایانی جنگ، طرح ویژه‌ای توسط وزارت اطلاعات در مواجهه با آمریکا به سران قوا پیشنهاد شد و در جلسه‌ای به تصویب رسید ولی برای رعایت احتیاط اینجانب در تاریخ ۲۶ خردادماه ۱۳۶۷ طرح یاد شده را برای حضرت امام خمینی (ره) فرستادم تا اگر رهنمودی درباره آن دارند، بفرمایند.

وی اظهارداشت: چند روز بعد (۳۰/۰۳/۱۳۶۷) مرحوم حاج احمدآقا پاسخ حضرت امام (ره) را چنین منعکس کرد: در جریان… آمریکا چند مساله باید کاملا روشن گردد اول اینکه باید همیشه در دل همه دست اندرکاران بخصوص شما که مسوولیت این… را بعهده گرفته‌اید بغض و کینه آمریکا محفوظ باشد چرا که آن‌ها وسایر ابرقدرت‌ها و قدرت‌ها به تنها چیزی که فکر می‌کنند، نابودی اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی است.

آیت الله محمدی ری شهری ادامه داد: دومین نکته‌ای که امام در پاسخ خود به آن تاکید کرد این بود که توجه کنید که آن‌ها در زمینه‌های مختلف دارای سابقه می‌باشند، یک مرتبه کار بجایی نرسد که متوجه شوید…، آن‌ها، شما را فریب داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امام (ره) در سومین نکته به این موضوع اشاره کرده بودند که به صورتی حرکت کنید که در هر لحظه که تصمیم داشتید توان بازگو کردن مساله را صادقانه برای مردم داشته باشید.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: در چهارمین نکته نیز امام (ره) گفته بودند که کسانی را که دنبال این گونه ماموریت‌ها می‌فرستید دارای ظرفیت‌های لازم باشند که خدای ناکرده، عکس آنچه را که می‌خواهید، حاصل نگردد.

آیت الله محمدی ری شهری اظهارداشت: هرچند این طرح عملیاتی نشد لیکن رهنمودهای امام (ره) در مواجهه با آمریکا درسی فراموش نشدنی است.

وی در ادامه این دیدار افزود: از وظایف همه منتظران واقعی حضرت ولیعصر (عج) این است که تلاش کنند، حکومتی که با مجاهدت ایثارگران و با نفس مسیحایی امام خمینی (ره) شکل گرفته است، بدون هیچ خدشه‌ای به صاحب اصلی خودش یعنی حضرت حجت (عج) تحویل داده شود.

آیت الله محمدی ری شهری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار به همه پاسداران ارزش‌های انقلاب اسلامی، با استناد به روایاتی که از حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نقل شده است گفت: انتظار فرج با فضیلت‌ترین اعمال شیعیان در عصر غیبت حضرت حجت (عج) است اما مهم‌ترین نکته این است که بدانیم انتظار امام عصر (عج) دارای چه مولفه‌هایی است و چگونه تفسیر می‌شود.

رییس موسسه علمی – فرهنگی دارالحدیث گفت: انتظار به دو بخش انتظار منفی و مثبت قابل تفسیر است و انتظار منفی این است که منتظر دست روی دست بگذارد، تا امام زمان (عج) ظهور کند و با اعجاز الهی مستکبران را نابود کند و رفاه و آسایش را در جهان بگستراند، بدون او کوچک‌ترین نقشی در زمینه سازی چنین حکومتی داشته باشد.

وی اظهارداشت: این نوع انتظار، در واقع انتظار نیست، انتظار هرچیز متناسب با رهاورد آن است، رهاورد امام عصر (عج) قیام برای به پا داشتن ارزش‌های انسانی است و در رأس آن عدالت اجتماعی است، بنابراین انتظار واقعی به معنای آمادگی و زمینه سازی برای حکومت جهانی مهدوی است و این نوع انتظار، انتظار مثبت است.

وی چراغانی کردن‌ها و برپایی جشن و شادمانی و مولودی خوانی در ایام ولادت حضرت را، از برنامه‌های خوب و لازم فرهنگ جامعه برشمرد و گفت: ولی مهم‌تر از این‌ها زمینه سازی برای حکومت جهانی امام زمان (عج) است.

رییس موسسه علمی – فرهنگی دارالحدیث، انتقال معارف اهل بیت (ع) و تعمیق دشمنی و نفرت از مستکبران در میان مردم جهان را از جمله مهم‌ترین ارکان زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) برشمرد و افزود: یکی از مهم‌ترین زمینه سازی‌های مهم برای ظهور حضرت حجت (عج)، تعمیق بغض و نفرت از استکبار و قدرت‌های زورگو و در راس آن‌ها آمریکا را در میان مردم خودمان و سایر جهانیان است.

وی گفت: عمق دادن به نفرت از سران استکبار و در راس آن‌ها آمریکا، یکی از برکات انقلاب اسلامی بود که امام راحل بر آن تاکید فراوان داشتند و امروز مقام معظم رهبری ادامه دهنده‌‌ همان راه است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در پایان به زمینه سازی فرهنگی و تبلیغ عملی به عنوان دیگر مولفه‌های اصلی انتظار فرج اشاره کرد و افزود: باید به معارف دین با رفتارمان وفادار باشیم و نه اینکه صرفا با زبان مردم را به اصول و معارف دعوت کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.