چهارشنبه 27 ژوئن 12 | 12:47

آيا پرونده دانشگاه هاوايی تكرار می‌شود؟

مديركل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم گفت:‌دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي براي ايجاد هر دوره داخلی و يا دوره‌هاي مشترك دانشگاه‌های ايرانی با دانشگاه‌های خارج از كشور بايد از شورای گسترش وزارت علوم مجوز اخذ كنند.


موسسه آموزش عالی آزاد بهار بدون اخذ هیچ‌گونه مجوزی از وزارت علوم طی آگهی اعلام کرده است که این موسسه با همکاری دانشگاه لولئو سوئد دانشجوی ایرانی کار‌شناسی ارشد در رشته MBA پذیرش می‌‌کند و در این آگهی ضمن اعلام شرایط پذیرش از داوطلبان خواسته است تا با مراجعه به سایت دانشگاه لولئو و جست‌وجوی کلمه Bahar به معرفی موسسه بهار توسط این دانشگاه دسترسی یابند.

در این رابطه دکتر مجلس آرا مدیرکل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم، گفت: «موسسه آموزش عالی آزاد بهار» هیچ‌گونه مجوزی از شورای گسترش وزارت علوم ندارد و مدارک صادره از این موسسه غیر معتبر است و جای ارزیابی ندارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای ایجاد هر دوره داخلی و یا دوره‌های مشترک دانشگاه‌های ایرانی با دانشگاه‌های خارج از کشور باید از شورای گسترش وزارت علوم مجوز اخذ کنند، اظهار کرد: موسسه آموزش عالی بهار برای ایجاد دوره مشترک با دانشگاه لولئو هیچ‌گونه مجوزی از شورای گسترش ندارد.

وی ادامه داد: هر دوره مشابهی که در هر موسسه‌ای دایر شود، در صورتی که به مقطع تحصیلی (کاردانی، کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری) ختم شود نیازمند مجوز از سوی شورای گسترش است. در غیر این صورت دوره مربوطه به مقطع ختم نمی‌شود بلکه به عنوان گواهی و یا دوره آموزشی محسوب می‌شود که ارزش مقطع تحصیلی ندارد.

به گفته وی، آگهی دانشگاه لولئو سوئد که با همکاری موسسه آموزش عالی آزاد بهار در مقطع کار‌شناسی ارشد MBA دانشجو پذیرش می‌کند به دست وزارت علوم رسیده است و فعالیت آن غیر قانونی است و در صورتی که داوطلبی در این دوره‌ها شرکت کنند مدارکشان از سوی وزارت علوم ارزیابی نمی‌شود.

مجلس آرا در خاتمه تصریح کرد: همچنین گزارش موسسه مذکور بزودی به دفتر حقوقی وزارت علوم ارائه می‌شود تا با آن برخورد قانونی صورت گیرد.

  1. سلام
    23 دسامبر 2012

    حالا واقعا مدرکش دقیقا مدرک ارشد دانشگاه لولئو هست؟ و در خود کشور سوئد مدرک مستر حساب میشه؟ یا بالاخره یه فرقی با مدرک کسانی که در خود سوئد در این دانشگاه تحصیل کنن داره؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.