چهارشنبه 27 ژوئن 12 | 14:49

انتقاد دختر شهيد كاوه از شرايط اكران «شور شيرين»

در آستانه اکران فیلم سینمایی «شور شیرین» به کارگردانی جواد اردکانی، ابراهیم اصغری تهیه کننده این فیلم و دختر شهید کاوه از شرایط اکران این فیلم دفاع مقدسی انتقاد کردند.


ابراهیم اصغری در مراسم افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «شور شیرین» با بیان اینکه تا این لحظه مشکل اکران مطلوب فیلم حل نشده است، سخنانش را اینگونه ادامه داد: فیلم شهید کاوه با زحمات زیاد و سرمایه بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده است اما متاسفانه تمام توان ما در چند روز گذشته صرف حل کردن اختلاف نظرهایی شده که وجود دارد و هنوز هم نتوانستیم مشکلات پیش رو را حل کنیم.

این تهیه‌کننده که شامگاه گذشته ـ ۶ تیر ماه ـ در برج میلاد سخن می‌گفت، ادامه داد: اکنون و تا این لحظه (سه شنبه شب) شرایط ایده‌آل اکران برای این فیلم با موضوع دفاع مقدس فراهم نشده است و این موضوع خیلی درد آور است.

اصغری در ادامه سخنانش، خاطره‌ای از برخورد قاطع و مدیریتی شهید کاوه برای حمایت از مجموعه زیر نظرش بیان کرد و ادامه داد: توقع داریم ما که در عرصه فرهنگ کار می‌کنیم فرمانده‌هایی داشته باشیم که مانند شهید کاوه مقتدرانه بایستند و مشکلات را حل کنند. لازم است یک مدیر مانند شهید کاوه ایستادگی به خرج دهد و حق ما را بگیرد.

وی افزود: متاسفانه در شرایط فعلی یک عده که دنبال مقاصد شخصی‌اشان هستند، آنقدر قدرت می‌گیرند که حتی برای اکران یک فیلم ارزشی هم مشکل درست می‌کنند. البته آقای شمقدری و برخی از دوستان در وزارت ارشاد خیلی تلاش کردند تا مشکل اکران حل شود اما تا این لحظه نتوانستند کاری انجام بدهند.

در ادامه، دختر شهید کاوه هم روی سن رفت و با انتقاد نسبت به شرایط اکران «شور شیرین» گفت: از صحبت‌های آقای اصغری ناراحت شدم و اشک در چشمانم جمع شد که سینمای دفاع مقدس چقدر باید مظلوم باشد.

وی خاطر نشان کرد: به نظرم «شور شیرین» فیلمی بسیار عالی و بی‌نظیر است و باید از همه دست اندرکاران و عواملی که برای آن زحمت کشیده‌اند و یا از فیلم حمایت کرده‌اند، تشکر کنم.

سید احمد میرعلایی هم در این برنامه ضمن تقدیر از دست اندرکاران فیلم سینمایی «شور شیرین» گفت: فیلمسازی در زمینه دفاع مقدس همیشه سخت بوده و روز به روز هم سخت‌تر می‌شود، از سوی دیگر مستندسازی در این زمینه کار ساخت فیلم را بسیار دشوار‌تر می‌کند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: باید از آقای اردکانی (کارگردان فیلم) و همکارانشان برای ساخت این فیلم تشکر کنم، آن‌ها کار سختی را انجام دادند.

همچنین حمیدرضا عمارلو بازیگر شهید کاوه هم درسخنانی ابراز امیدواری کرد که روح بزرگ شهید کاوه و خانواده ایشان از بازی او در این فیلم راضی باشند.

در پایان این مراسم عوامل ساخت فیلم سینمایی «شور شیرین» از سوی بنیاد سینمایی فارابی تقدیر و هدایایی دریافت کردند.

حاشیه‌ها:

اگرچه گفته شده بود برنامه از ساعت ۹ شب آغاز خواهد شد اما مراسم با ۴۵ دقیقه تاخیر آغاز شد.

اعلام حضور دختر شهید کاوه در سالن و همچنین حضور او روی سن و صحبت‌هایش با تشویق بسیار زیاد حاضران همراه شد.

میرعلائی در هنگامی که می‌خواست سخنانش را آغاز کند گفت که؛ مدعوین برای دیدن فیلم به سالن آمده‌اند و به همین دلیل سخنرانی‌اش را تا یک دقیقه کوتاه کرد و حاضران هم به دلیل این کار او را تشویق کردند.

جواد اردکانی کارگردان «شورشیرین» در مراسم افتتاحیه اکران این فیلم حاضر نشد و اصغری در توضیح عدم حضور این کارگردان، گفت: آقای اردکانی سلام رساندند و گفتند، آنقدر بابت وضعیت اکران حالم بد است که نمی‌توانم به مراسم افتتاحیه بیایم.

علاوه بر سید احمد میرعلائی ـ مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی ـ و عوامل فیلم سینمایی «شورشیرین‌»، علیزاده ـ معاون تولید و پشتیبانی فارابی ـ، ‌حسن نجاریان ـ قائم مقام فارابی ـ، ‌ جاوید ـ معاونت شهرسازی شهرداری تهران و نماینده دکتر قالیباف ـ، ‌سامان سالور، رضا رویگری، ‌محمود پاک نیت‌، علی کشوری‌، حسن خوانساری و… حضور داشتند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.