پنج‌شنبه 28 ژوئن 12 | 13:45
درپی تصمیم سئول به قطع خرید نفت ایران

ایران هشدار داد: واردات از کره جنوبی را متوقف می‌کنیم

سفیر ایران در سئول با اشاره به تصمیم کره جنوبی برای توقف واردات نفت ایران هشدار داد، ایران نیز در اقدامی متقابل ممکن است به طور کامل واردات از این کشور را متوقف نماید.


سفیر ایران در سئول هشدار داد ایران ممکن است در برابر توقف واردات نفت خود توسط کره جنوبی دست به اقدام متقابل بزند. احمد معصومی فر گفت، اگر کره جنوبی واردات نفت ایران توسط شرکت‌های کره‌ای را ممنوع کند ایران نیز ممکن است تصمیم بگیرد به طور کامل واردات کالاهای ساخت این کشور را متوقف نماید.

وی تاکید کرد اقدام سئول در ممنوعیت واردات نفت ایران مانعی جدی در برابر صادرات کالاهای کره جنوبی به ایران می‌باشد.

روز گذشته دولت کره جنوبی در بیانیه‌ای رسمی از تعلیق واردات نفت این کشور از ایران خبر داد. قرار است این تصمیم از اول جولای و همزمان با تحریم نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران اجرایی شود. محموله‌های نفتی ایران با بیمه شرکت‌های اروپایی به کره جنوبی صادر می‌شود. بر اساس تصمیم اتحادیه اروپا این شرکت‌ها از اول جولای نمی‌توانند نفت صادراتی ایران به کره جنوبی را بیمه کنند. دولت ژاپن برای دور زدن تحریم بیمه‌ای اروپا با تصویب قانونی بیمه محموله‌های نفتی ایران را خودش برعهده گرفته است اما سئول جدیتی در حمایت از پالایشگاه‌های کره‌ای نشان نداده است.

سفیر ایران در سئول با اشاره به این موضوع گفت، دولت کره جنوبی نیز می‌تواند چنین خدماتی را برای واردکنندگان نفت ایران ارائه دهد.کره جنوبی حدود ۱۰ درصد نفت مورد نیاز خود را از ایران تامین می‌کند و تراز تجاری دو کشور به نفع کره جنوبی است. صادرات کره جنوبی به ایران در سال ۲۰۱۱ با رشد ۳۰ درصدی به ۶ میلیارد دلار رسیده است. ایران سومین بازار بزرگ صادراتی کره جنوبی در خاورمیانه محسوب می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.