جمعه 29 ژوئن 12 | 14:42
تمام سناریوها روی میز رئیس‌جمهور

جزئیات جلسه ویژه تحریمی 4 عضو کابینه

چهار عضو اقتصادی کابینه دهم چهارشنبه در جلسه‌ای مفصل برای تمام سناریوهای تحریمی جدید غرب علیه کشورمان برنامه تدوین کردند و آنها را در اختیار رئیس جمهور گذاشتند. گفته می‌شود احمدی‌نژاد هم دستورات خاصی در این باره صادر کرده است.


دور جدید تحریم‌های یکجانبه غرب علیه ایران در حالی آغاز شده که جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت این تحریم‌ها تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده است.

در این میان، چهار عضو کابینه دولت دهم شامل سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و رستم قاسمی وزیر نفت چهارشنبه صبح زود حوالی ۶ تا ۷ صبح به بانک مرکزی رفتند و جلسه ویژه‌ای برای مقابله با تحریم‌های جدید غرب برگزار کردند.

این جلسه ویژه که چندین ساعت به طول انجامید، در ‌‌نهایت منجر به طراحی سناریوهای مختلف برای مقابله با تحریم‌های جدید غرب شد.

چهار عضو کابینه پس از پایان جلسه ویژه در بانک مرکزی، دسته جمعی به جلسه چهارشنبه دولت رفتند و تمام سناریوهای مقابله با تحریم‌های جدید غرب را برای رئیس جمهور شرح دادند. گفته می‌شود رئیس جمهور نیز دستورات خاصی برای اجرای این سناریو‌ها به اعضای دولت داده است.

البته سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی هم در این باره گفته است: «در روزهای اخیر جلسات اختصاصی با برخی مسئولان ذی ربط، وزرای مرتبط، رئیس کل بانک مرکزی و خودم و با رئیس جمهور برگزار کردیم و مستقل از آن هم جلساتی برگزار شد. در این جلسات برنامه‌های آینده آن‌ها را پیش بینی کردیم و متناسب با آن وارد عمل شدیم.»

در کنار برگزاری این جلسه، جلسات دیگری هم برای مقابله با سناریوهای تحریمی غرب در بخشهای مختلف کار‌شناسی دولت در هفته‌های گذشته برگزار شده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.