جمعه 29 ژوئن 12 | 17:16
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران:

5+1 نشان دادند اهل مذاکره نیستند

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:تحریم‌ها مایه شکوفایی ما شد و هرچه بر تحریم‌ها بیفزایند، شکوفایی، انسجام و اتحاد ما بیشتر از سابق می‌شود و این تحریم‌ها بیش از آنکه ما را در فشار قرار دهد، مردم خودشان را تحت فشار قرار می‌دهد.


حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی، ضمن تبریک ماه شعبان، اظهار داشت: ماه شعبان از ماه رجب افضل است و ماه پیامبر خداست و در این ماه همه مومنین میزبان کریمی دارند.وی افزود:لحظه لحظه این ماه پر از گنج است و استغفار و روزه در ماه شعبان و مناجات‌ها بسیار توصیه شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر همین اساس با یادآوری اینکه ماه شعبان ماه خودسازی و آمادگی برای ضیافت خداست، نیمه شعبان را تبریک گفت و به فاجعه ۷ تیر اشاره و تصریح کرد: دشمنان در یک روز و در یک ساعت ۷۲ مدیر، ۷۲ بنده صالح و ۷۲ خدمتگزار را به شهادت رساندند و سوء قصد به جان رهبر معظم انقلاب نیز کردند که این مسئله نشان دهنده عناد دنیای کفر با کسانی است که در بقای نظام موثرند اما خداوند در آنجا لطف زیادی داشت و ایشان زنده ماندند تا سنگر امام خمینی (ره) خالی نماند.

حجت‌الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+ ۵ اشاره و تاکید کرد: در این مذاکرات از جانب ایران یک برخورد مقتدرانه و برنامه‌ریزی‌شده صورت گرفت که قهرا دنیای سلطه در برخورد منطق و عقل، کم می‌آورد لذا در حین مذاکره تهدید و فشار را همراه مذاکره قرار و نشان دادند اهل مذاکره نیستند.

وی ادامه داد: آنان ۷۲ مدیر را از ما گرفتند اما مملکت ما تکان نخورد و ملت آنچنان از خون شهدا جان گرفت که ایستادند و مقاومت کردند و دشمنان باید بدانند که این ملت تا حضور حضرت عصر (عج) خواهند ایستاد.

حجت‌الاسلام صدیقی بر همین اساس متذکر شد: آنان یقینا بدانند ما در فشار‌ها رشد کردیم و جنگ برای ما دانشگاه بود و شهدا الگوی این ملت هستند، تحریم‌ها مایه شکوفایی ما شد و هرچه بر تحریم‌ها بیفزایند، شکوفایی، انسجام و اتحاد ما بیشتر از سابق می‌شود و این تحریم‌ها بیش از آنکه ما را در فشار قرار دهد، مردم خودشان را تحت فشار قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه مستکبران فریبکارند، گفت: آن‌ها به فکر تغییر نظام هستند در حالی که این نظام دستاورد همت خود مردم است و مردم خودشان این نظام را تاسیس و از آن حفاظت کردند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه سخنانش با ذکر این نکته که دشمنان و مستکبرین نسبت به ملت ما کینه دارند، گفت: آنان با حکومت‌های مردمی عناد دارند در حالی که با اسرائیل غاصب با آن همه سلا‌ح‌های کشتار جمعی هیچگونه عنادی ندارند، آنان سوریه را که از مردم رای گرفته، به چالش می‌کشانند، می‌گویند با مردم کاری ندارند در حالیکه دروغ می‌گویند ولی باید بدانند مردم ما آمریکا و ازنابش را می‌شناسند.

«مردم ما در ۸ سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، مشکلات را تحمل کردند و این فشار‌ها را چیزی نمی‌دانند و انشاءالله مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان مستکبر خواهند زد.»

حجت‌الاسلام صدیقی در ادامه سخنانش از پیروز محمد مرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: مرسی از اسلام‌گرایان و از اخوان‌المسلمین بود و باید دانست رای مردم به محمد مرسی، چند پیام دارد؛ اولین پیام این است که این حرکت‌ها، حرکت‌های بیداری و خیزش‌های اسلامی است و در هر جایی که این حرکت‌ها به وجود آمده، منتخب اسلام‌گرا بوده است.

وی دومین پیام رای مردم مصر به مرسی را پیام به کشورهای دیگر دانست و گفت: آنان باید بدانند که مبارک رفت و مبارک‌های دیگر هم رفتنی هستند چرا که ملت‌ها امروز بیدار شدند و آخرین حرف متعلق به ملت‌هاست و ملت‌ها پیروزند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این انتخاب یک پیام هم به مرسی رئیس جمهور مصر دارد، گفت: انگیزه انقلابیون و شهدای مصر، مقابله با اسرائیل غاصب و جبران ذلت تحمیل چند ساله رژیم وابسته به آمریکا بود و این رئیس‌جمهور منتخب به خوبی باید بداند که این ملت توقع دارند با اسرائیل مقابله کرده و قرارداد ذلت‌بار کمپ‌دیوید را که مایه ذلت مصر و جهان اسلام بود و مردم عزیز مصر نیز احساس ذلت می‌کردند، لغو کند.

«امروز صحنه امتحان جدیدی برای این منتخبین است و مردم و مسلمانان دنیا و انقلابیون و ملت مصر توقع حُسن ارتباط با سران کشورهای اسلامی و پیوستن به امت اسلامی را دارند و منتظر تحقق آرمان‌های انقلابی و اسلامی خودشان هستند.»

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به انقلاب بحرین، گفت: انقلاب بحرین همچنان با همه قدرت و جوشش رو به پیش است ولی رژیم آل خلیفه تاکنون عبرت نگرفته و همچنان به وحشی‌گری‌ها و حرکات ددمنشانه خودش با کمک نیروهای بیگانه سعودی و وهابی‌های از خدا بی‌خبر ادامه می‌دهد اما آنان باید بدانند این جنایت‌ها زوال آل خلیفه را نزدیک‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به عراق، گفت: به فضل الهی عراق به استقلال و اقتدار رسیده و در حال سامان دادن به کارش بدون دخالت بیگانگان است اما گروه‌هایی با حمایت آمریکای ضربه خورده، در مقام نابود کردن دولت نوری مالکی بودند.

حجت‌الاسلام صدیقی همچنین متذکر شد: انتظارمان از مردم رنج‌کشیده و صدام‌گزیده عراق این است که فریب بیگانگان را نخورند و کشورشان را در مسیر پیشرفت و اعتلا و عزت قرار دهند.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به قضات، گفت: ما حضرت آقا را در همه مسائل کار‌شناس مهلم می‌دانیم، از آنجا که رهبر معظم انقلاب خودشان را به خدا دادند تاکنون مدیریتشان، مدیریت عرشی و الهی بوده است بنابراین حمایت ایشان از دستگاه قضایی نویدی است که دستگاه قضایی تلاش خود را در جهت جلب اعتماد مردم بیش از سابق افزایش دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در عین حال برخورد قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی را نشانه حرکت دستگاه قضا دانست و گفت: ما به دنبال کفایت قضایی در سراسر کشور هستیم و این موضوع باید برای مردم ملموس باشد.

وی در خاتمه خطبه دوم گفت: اگر قاضی، قاضی حق و حقمدار باشد، او جزو ممتاز‌های جامعه اسلامی است و طبق روایات نیز در قیامت از نورانیت و برجستگی خاصی بهره‌مند خواهد بود.

حجت‌الاسلام صدیقی همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران ضمن توصیه خود و بندگان خدا به رعایت تقوای الهی، گفت: اگر کسی هدایت می‌خواهد، باید تقوا داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اسرار نماز و لزوم تطهیر لباس حین اقامه نماز، گفت: اقتضای بندگی آن است که انسان آنچه را که در زندگی با آن دیده می‌شود، آراسته کند و هیچ لکه و غباری در آن نباشد.

وی افزود: کسی که در مقام بندگی است، باید خودش را بسازد، رذایل اخلاقی پلید است، کبر زشت است و حرص ناپسند است، حرام‌طلبی بد است و کسی که بنده خدا باشد باید از این صفات مبرا باشد.

«نماز‌گزار هم با خدا، هم با خانواده و هم با تمام موجوداتی که در حال بندگی هستند، پیوند دارد و انسان خودش را در دنیای خروشان حرکت بندگان خدا می‌بیند و تنها به محضر خدا نمی‌رود و نمازگزار فقط به دنبال ساختار خودش نیست بلکه فرزندان و همسر خودش را مدیریت می‌کند.»

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر لزوم همراهی لباس نمازگزار و خودسازی و زدودن رذایل اخلاقی و زیباسازی رفتار، تصریح کرد: همراهی کردن با همسر، فرزندان و اطرافیان خود در کانون عبادت بر نمازگزار فرض است.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه بهترین لباس لباسی است که انسان را از یاد خدا باز ندارد، گفت: ما باید با خدا معامله کنیم نه با غیرخدا و لباس اگر موجب ریا شود ناپسند است و زینت انسان به صفات عالیه و تقوای اوست و باید بدانیم که لباس کبریایی مخصوص ذات احدیت است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.