شنبه 30 ژوئن 12 | 09:13

سردار جوانی: ادعای اوباما تغییری در واقعیت ایجاد نمی‌کند

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در شرایطی که آمریکایی‌ها در بسیاری از حوزه‌ها در اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شدند دنبال سوژه‌های جدید هستند و این حرکت اوباما به این دلیل است که آن‌ها برای اعمال فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی متوسل به موارد اینچنینی می‌شوند که هیچ مبنایی ندارد.


سردار یدالله جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، درباره حمایت اوباما درباره ادعای امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی اظهار داشت: مدتی است که ما شاهدیم غربی‌ها برای به دام انداختن کشورهای خاورمیانه و همراه کردن آن‌ها با خود علیه جمهوری اسلامی ایران یک ادعای واهی را مطرح می‌کنند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ برخی از کشورهای منطقه را برای همراه کردن با خود تحریک می‌کنند، تصریح کرد: یک نمونه بحث خلیج فارس است که کشورهای غربی، برخی شبکه‌های رسانه‌ای و محافل غربی ‌از خلیج فارس به عنوان خلیج عربی نام می‌برند و کشورهای عربی نیز در دام آن‌ها افتاده‌اند و دارای هدف سیاسی هستند تا ایجاد اختلاف بین این کشور‌ها با جمهوری اسلامی را رقم بزنند.

وی بر همین اساس به ایجاد تنش و اختلافات بین ایران و این کشور‌ها در منطقه با این توطئه‌ها اشاره کرد که در ‌‌نهایت این می‌تواند تامین‌کننده منافع آمریکایی‌ها باشد و موضوع جزایر سه‌گانه نیز از این جنس است.

سردار جوانی با تاکید بر اینکه این ادعا بحث خیلی جدیدی نیست، تصریح کرد: ادعایی که اماراتی‌ها بر موضوع جزایر داشتند سابقه ۴ دهه‌ای را دارد اما هر از چند گاهی این مسئله مطرح و به آن دامن زده می‌شود؛ طی چند ماه گذشته شاهد این موضوع بودیم که اماراتی‌ها این ادعا را مجدد مطرح کردند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران یادآورشد: در شرایطی که آمریکایی‌ها در بسیاری از حوزه‌ها در اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شدند دنبال سوژه‌های جدید هستند و این حرکت اوباما به این دلیل است که آن‌ها برای اعمال فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی متوسل به موارد اینچنینی می‌شوند که هیچ مبنایی ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه بر اساس اسناد و مدارک معتبر تاریخی قطعی است و ادعاهای آن‌ها تغییری در واقعیت ایجاد نمی‌کند آن‌ها به دنبال مبنای قطعی و حقوقی نیستند بلکه در راستای اعمال فشار دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.