شنبه 30 ژوئن 12 | 09:45

معاون وزیر خارجه ایران: تهران در اجلاس ژنو شركت نخواهد كرد

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تایید شرکت نکردن جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ژنو (پیرامون سوریه)، موفقیت هرگونه نشست و اجلاس برای حل و فصل مسائل سوریه را حضور و مشارکت فعال دولت این کشور و همه طرف‌های تاثیرگذار دانست.


حسین امیرعبداللهیان با تاکید بر ضرورت واقع نگری نسبت به وضعیت پیش آمده در سوریه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از مشارکت و حضور در هرگونه اجلاس و نشستی با اهداف و نتایج هدفمند و متضمن دستاوردهای سازنده برای حل مساله سوریه و در راستای کمک به مردم این کشور در چارچوب طرح کوفی عنان استقبال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان از بیرون برای مردم و کشور سوریه تصمیم گرفت و نسخه نظامی ـ امنیتی تجویز کرد، افزود: برخی اقدامات و مذاکرات مقدماتی اجلاس ژنو حاکی از اهداف خاصی برای به شکست کشاندن طرح عنان است.

امیرعبداللهیان با انتقاد از عملکرد برخی طرف‌های خارجی، تداوم مداخلات خارجی و تشویق و حمایت از اقدامات تروریستی تصریح کرد: ما مواضع صریح خود در حمایت از مردم سوریه، طرح اصلاحات بشار اسد، تلاش‌های سیاسی کوفی عنان، ضرورت توقف ارسال سلاح و حمایت نکردن از اقدامات تروریستی به سوریه را به بانیان اجلاس ابلاغ کرده‌ایم.

او در پایان یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همچنان از محور مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.