شنبه 30 ژوئن 12 | 11:05

سالگرد شهید طیبی در روستای رویین برگزار شد

سی و یکمین سالگرد شهادت حجت الاسلام «محمدحسن طیبی»، در روستای رویین اسفراین برگزار شد.


آیین سی و یکمین سالگرد شهادت حجت الاسلام «محمدحسن طیبی»، نماینده مردم اسفراین در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی که در واقعه انفجار ۷ تیرماه ۶۰ در دفتر حزب جمهوری اسلامی به همراه شهید بهشتی به شهادت رسید، در مسجد زادگاهش، روستای رویین اسفراین برگزار شد.

امام جمعه موقت اسفراین در این آیین گفت: حادثه عظیم هفتم تیر ۱۳۶۰ نقاب از چهره کریه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی، گروهک‌های تروریستی منافق و مزدوران اجانب برداشت و سیمای پلید آنان را نمایان کرد.

حجت الاسلام «علی بابایی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه ۷ تیر و شهید طیبی گفت: این روز یادآور واقعه‌ای تلخ از اقدامی تروریستی علیه نظام اجتماعی و سیاسی ایران است که بر اثر آن شهید بزرگوار بهشتی و ۷۲ تن از بهترین یاران باوفای امام (ره) به شهادت رسیدند.

وی گفت: شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش باعث جوشش مردمی و انقلابی دوباره علیه استکبار جهانی و عوامل داخلی آن بویژه منافقین شد و بار دیگر وفاداران به نظام و امام راحل را متحد کرد و تأثیری ژرف در پیشبرد اهداف انقلاب در آن مقطع حساس، گذاشت.

فرزند شهد طیبی نیز با تشکر از برگزاری این آیین معنوی گفت: امروز با حضور در سی و یکمین سالگرد شهدای انفجار تروریستی هفتم تیر، یاد و خاطره شهدای آن روز بویژه شهید طیبی را گرامی می‌داریم.

«محمدجواد طیبی» افزود: این حادثه، اوج مظلومیت افرادی بود که برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب، سال‌ها زندان، تبعید و شکنجه را تحمل کردند و تا پای جان در این راه ایستادند.در پایان حاضران با حضور بر مزار شهید طیبی، ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهید طیبی را گرامی داشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.