شنبه 30 ژوئن 12 | 12:56

قوه قضاییه تور آموزش حقوق شهروندی برگزار می‌کند

مرکز آموزشهای همگانی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه اقدام به برگزاری چند تور آموزشی برای بازدید شهروندان از دیوان عدالت اداری، مجتمع قضائی شهید محلاتی و مجتمع قضائی عدالت کرد.


مرکز آموزش همگانی قوه قضائیه طرح تورهای آموزش حقوق شهروندی را در دستور کار خود قرار داد و بزودی شهروندان با امور قضایی و حقوقی بیشتر از گذشته آشنا می شوند.

مرکز آموزشهای همگانی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه اقدام به برگزاری چند تور آموزشی برای بازدید شهروندان از دیوان عدالت اداری، مجتمع قضائی شهید محلاتی و مجتمع قضائی عدالت کرد. این برنامه آموزشی با حضور مدیران محلات و دبیران شورایاری محلات مناطق مختلف شهر تهران و با مشارکت معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار شد.

حجت الاسلام جباری رئیس شعبه 28 دیوان عدالت اداری  گفت: آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با ساختار و وظایف قوه قضائیه و قوانین کشور، کارایی ارکان مختلف قوه قضائیه از جمله دیوان عدالت اداری راافزایش می دهد.

محسن حیدری از مسئولان مرکز آموزش همگانی قوه قضائیه هم در این گفتگو اظهار داشت: بزودی و پس از طی دوره اجرای آزمایشی، طرح تورهای آموزش همگانی حقوق با هماهنگی و همکاری نهادهای مسئول در حوزه آموزشهای عمومی و شهروندی کشور در سطح وسیع تری اجرا خواهد شد و مرکز آموزشهای همگانی قوه قضائیه نقش ناظر محتوایی وهماهنگ کننده ارشد را خواهد داشت و سعی می کند از تصدی گری در این بخش پرهیز کرده و به صدور مجوز، نظارت محتوایی و توانمندسازی فعالیتهای آموزشی در سایر بخشهای دولتی و غیردولتی اهتمام ورزد.

بر اساس این گزارش، علی اصغر تدین رئیس مجتمع قضایی عدالت در تور آموزشی ویژه مدیران محلات و دبیران شورایاریهای محلات منطقه 1 تهران که در محل این مجتمع قضایی در تجریش برگزار شد، ضمن تشریح روند رسیدگی به پرونده ها از مراحل ابتدایی تا مرحله صدور و اجرای حکم، به پرسشهای شهروندان درباره موضوعاتی همچون حقوق آپارتمان نشینی، پیش فروش آپارتمانها، امور حقوقی قرادادها وشرح وظایف و حیطه اختیارات شوراهای حل اختلاف و ارتباط احتمالی آن با شورایاری محلات، پاسخ داد و بازدیدکنندگان از نزدیک با بخشهای مختلف این مجتمع قضایی و عملکرد هر یک از بخشها آشنا شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.