چهارشنبه 04 جولای 12 | 11:35

آقای صدا و سیما! اگر سپاه نبود کشور هم نبود

حسین نصیری

اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و امروز بلوچستان وجب به وجبش هر قدر که زیر کشت برود و هر مردی که در جامه بسیج به حراست مرز می‌پردازد این جمله را شهادت می‌دهد حتی اگر همه پوشش رسانه ای‌اش شهادت بزرگمردی چون شوشتری باشد.


تریبون مستضعفین- حسین نصیری

سپاه زبان نظام جمهوری اسلامی است. زبانی که نه مثل صدا و سیما کلام بگوید که وظیفه‌اش عمل کردن است. حال اینکه در این میانه برخی بی‌قانونی‌ها و فساد برخی سپاهیان در مجموعه بزرگ سپاه  قابل درک است و اگر نقدی هم به سپاه هست از روی دلسوزی برای نهادی است که باید «پاسدار دست‌آوردهای انقلاب اسلامی» باشد. و با این همه، دامن سپاه از بسیاری از تهمت‌های رسانه‌‌های اینترنتی و تلویزیونی بیگانه بری است.

این را البته باید صدا و سیما بگوید. زیرا رسانهٔ تصویری خودی بهترین پاسخگوی رسانهٔ تصویری بیگانه است اما سکوت رسانه ملی در مقابل مجموعه سم‌پراکنی‌های صدای آمریکا و بی‌بی‌سی جای تامل دارد. لذا سعی می‌کنیم تا بر اساس تکلیف چند سطری را به این نهاد محترم و متعهد اختصاص دهیم تا کمی از این غربت رسانه‌ای کم کنیم.

۱. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و پاوه، گنبد، خوزستان، بلوچستان و خرمشهر و ابادان با سلول سلولشان معنایش کردند. حال اینکه خرداد می‌رسد و می‌گذرد و به نقش احمد کاظمی و حسین خرازی در این همه برنامه سازمان صدا و سیما اشاره‌ای نمی‌شود چیزی از تاریخ کم نمی‌گردد. هنوز صدای احمد کاظمی روی اینترنت هست: ما تو خرمشهریم. خدا خرمشهر رو آزادش کرد!

۲. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و نیلگون گرم خلیج فارس مایل به مایلش را با گوشت و پوست خود درک کرد. وقتی که بیژن گرد و نادر مهدوی هلی کوپ‌تر آمریکایی را سرنگون کردند. وقتی رهبر انقلاب در لباس سبز پاسداری در کنار خلیج فارس و در رزمایش شهادت برای ناوهای آمریکایی تکلیف را معین می‌کند. وقتی ناو روسی در آتش مقابله به مثل قایق‌های تند رو می‌سوخت. حتی اگر رسانه ملی چندان در قید و بند بررسی ان وقایع نباشد ۲۹ فروردین هر سال سکوهای نفتی اماراتی بدنشان از یاد حمله سپاه به سکوی نفتی آمریکایی می‌لرزد.

۳. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و امروز بلوچستان وجب به وجبش هر قدر که زیر کشت برود و هر مردی که در جامه بسیج به حراست مرز می‌پردازد این جمله را شهادت می‌دهد حتی اگر همه پوشش رسانه ای‌اش شهادت بزرگمردی چون شوشتری باشد.

۴. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و این را چشم‌های خستهٔ سپاه سایبری شهادت می‌دهد وقتی برای دستگیری شیاطین اینترنتی آموزش دیدهٔ غرب بسیج می‌شوند. حتی اگر پوشش بی‌بی سی بیش از سیما باشد!

۵. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و این را بیش از ۲۰ سال است شرکتهای هواپیمایی ایران بعد از دو دهه تلاش دم به دم سرویس‌های جاسوسی برای ربودن هواپیماهای مسافربری، با گوشت و پوستشان شهادت می‌دهند که سپاه اجازه ربودن حتی یک هواپیما را نداد! حتی اگر این واقعه سهمی در سریال‌ها و مستندهای سیما نداشته باشد.

۶. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و سد عظیم کرخه با همه بدنه‌اش فریاد می‌زند که هیچکس جز مهندسین بسیجی و سپاهی جرات و جسارت نداشت که فریاد بزند بعد از پل خیبری و اسکلهٔ فاو ما می‌توانیم سد‌های خودمان را تولید کنیم.

۷. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و التماس‌های اوباما ارباب دنیای غرب برای باز پس گیری پهباد فوق پیشرفته‌اش گواه همین داستان است.

۸. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. این جمله را امام فرمود و آبادنی‌های شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌های عمرانی قراراگاه خاتم اینرا گواهی می‌دهند.

بله این‌ها صرفاً گوشه ایست از حضور سپاه در هر عرصه‌ای که انقلاب و مردم مستضعف انقلابی به این حضور نیاز داشته باشد. البته بی‌چشمداشت! پس بگذار بی‌بی سی، من و تو، صدای آمریکا دم به دم از عملکرد این نهاد خشمگین باشند و از این خشم بمیرند!

صدا و سیما با اختصاص دادن بخش‌های مهم اخبار سراسری به رزمایش‌های سپاه و هم‌چنین پخش کردن کامل رژه‌های سپاه نمی‌تواند ادعا کند که در پوشش دادن فعالیت‌های این نهاد انقلابی کار ویژه‌ای کرده است. این دست تبلیغ‌های کلیشه‌ای که هرگز به اقناع مخاطب نمی‌انجامد بیشتر ناشی از رفع تکلیف مدیران محافظه کار و بدنه‌ی بی‌اردات به آرمان‌های انقلاب اسلامی در صدا و سیماست. آن‌چیز که وظیفه‌ی امروز صدا و سیماست بازنمودن هنرمندانه فعالیت‌های گسترده و کارآمد سپاه است.

  1. علی
    4 جولای 2012

    امام واسه اونموقع سپاه جملاتی گفته..
    ملاک هرکس (حتاسپاه) حال حاضرش هست

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.