یکشنبه 01 جولای 12 | 12:22

مسئولان محترم! لطفا از اتاق جنگ اقتصادی بيرون نرويد!

محمد کاظم انبارلویی

گاهي در حوزه اقتصاد كشور اتفاقاتي مي‌افتد كه به خوبي مي‌شود حس كرد كه سرويسهاي جاسوسي دشمن در حوزه اقتصاد فعال تر از حوزه هاي سياسي ، فرهنگي و حتي نظامي است. التهاب در بازار ، تشنج در قيمتها ، نوسانات ارز و طلا و بازي با بهمن نقدينگي در بازار نمادهاي اصلي اين اتفاقات است .


محمد كاظم انبارلویی- گاهی در حوزه اقتصاد کشور اتفاقاتی می‌افتد که به خوبی می‌شود حس کرد که سرویسهای جاسوسی دشمن در حوزه اقتصاد فعال‌تر از حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و حتی نظامی است. التهاب در بازار، تشنج در قیمت‌ها، نوسانات ارز و طلا و بازی با بهمن نقدینگی در بازار نمادهای اصلی این اتفاقات است. تاخیر در ثبت سفارش اقلام وارداتی مربوط به دامداری‌ها و مرغداری‌ها، اخلال در ترخیص کالا‌ها در گمرکات، دستکاری در توزیع مواد خوراکی، پخش شایعه درمورد کمبود برخی کالا‌ها، حرص و طمع و زیاده خواهی برخی بنگاههای تولیدی و توزیعی و نفوذیهای دشمن در برخی نهادهای تصمیم سازی و تصمیم گیری دست به دست هم می‌دهد که ریخت درستی در بازار را شاهد نباشیم. همه این تلاش‌ها برای این صورت می‌گیرد که یک پیام غیر واقعی و تصنعی را بسازد و آن اینکه: «تحریم‌ها اثر کرده است پس نظام در برابر خواسته‌های دشمن-بخوانید ۱+۵ -کوتاه بیاید»کسانی که دراتاق جنگ دشمن نشسته‌اند و ابلهانه برخی پروژه‌ها را عملیاتی می‌کنند برای ساخت و بافت پیام یاد شده، باید بدانند مردم و انقلاب طی سه دهه گذشته مراحلی را گذرانده‌اند که اصلا قابل مقایسه با وضعیت کنونی نیست.

کشور شرایط هفتم تیر و هشتم شهریور سال ۶۰ – اوج شرارت جبهه مشترک کفر و نفاق و الحاد – را پشت سر گذارده است. کشور از شرایط نبرد ۸ سال دفاع مظلومانه و مقدس که گاهی ذخایر ارزی کشور به یک میلیارد دلار هم نمی‌رسید عبور کرده است. کشور شرایط نبرد نرم و شرارتهای کودتاهای نرم را به راحتی پاسخگو بوده و خم به ابروی مردم نیامده است. اکنون که کشور با تولید نزدیک به هزار میلیارد دلار تولید نا‌خالص ملی هفدهمین اقتصاد دنیاست. اکنون که در قدرت نظامی درمنطقه بلامنازع هستیم اکنون که قله‌های رفیع علم و پژوهش در دسترس جوانان پاکباخته و مومن ماست، اکنون که در فناوریهای هسته‌ای به جایی رسیده‌ایم که ۵ کشور اتمی جهان هراز چندی زانو به زانوی دبیر شورای امنیت ملی می‌نشینند برای چانه زنی!اکنون که بیداری اسلامی درمنطقه و بیداری انسانی در جهان سیلی به گوش قدرتهای جهانی می‌نوازد، باید توطئه گران داخلی و خارجی بدانند آب در هاون می‌کوبند. دولت بحمدالله ثابت کرده است اتهام بی‌لیاقتی و بی‌عرضگی به او نمی‌چسبد دولت نهم و دهم کارهای بزرگی را تاکنون انجام داده است که رکورد محسوب می‌شود، لذا باید در یک‌سال باقیمانده عمر دولت دهم مسئولان همچنان حضور خود را در «اتاق جنگ اقتصادی» حفظ کنند.

اتفاقات دربازار نشان می‌دهد برخی از مسئولان دولتی در «اتاق» غیبت دارند. بدنه دولت دچار بی‌انضباطی است نفوذ دشمن هم از جهل و غفلت برخی متصدیان بی‌بهره نیست. لذا ممکن است ما از همین جا ضربه بخوریم. یک گزارش از بنگاههای اقتصادی کشور نشان می‌دهد که کمتر از دو درصد بنگاه‌ها مشکل دارند. دشمن با تمرکز روی همین دو درصد فضایی ایجاد کرده است که گویی همه بنگاههای اقتصادی مشکل دارند. همچنین دو درصد کارگران شریف کشور دراین بنگاه‌ها با مشکلات بیکاری، عدم پرداخت حقوق و… مواجه هستند. حل این مشکلات و تنظیم بازار خارج از حوصله مدیریتی دولت نیست. اما چرا برخی مسئولان ستاد و صف را‌‌ رها کرده اندمعلوم نیست. دشمن به خیال اینکه در بازار موفق شده، ‌رفته بود دنبال یک سری شرارتهای تروریستی و خرابکارانه برای نا‌امن سازی اجتماعی که به فضل خدا ناکام بود و سربازان گمنام امام زمان (عج) در ضربه به سرویسهای موساد در ایران یک رکورد عظیمی از هوشمندی و آمادگی نهادهای امنیتی را به ثبت رساندند و اکنون خائنان و خود فروخته‌ها در چنگال عدالت اسلامی قرار دارند و بزودی به مجازات خواهند رسید.

برخی مسئولان دچار روز مرگی هستند و فراموش می‌کنند نظام در شرایط کنونی درمرحله جهاد اقتصادی است و باید با روحیه جهادی کار کنند. مقام معظم رهبری دردیدار با مسئولان عالی قضائی فرمودند: همکاری همه دستگاههای و قوای سه گانه لازم و فریضه قطعی است. اگر از این فریضه قطعی فاصله بگیریم و سرگرم مسائل حاشیه‌ای بشویم مسائل و مشکلات مردم ونظام بر زمین می‌ماند. لذا تا تهدید‌ها و تحریم‌ها همچنان اعمال می‌شود و گسترش هم می‌یابد حضور وزرای اقتصادی و رئیس جمهور به طور تمام وقت دراتاق جنگ اقتصادی الزامی است. کسی حق ندارد به بهانه‌ای از این اتاق خارج شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.