یکشنبه 01 جولای 12 | 12:48

«کمی دیرتر» نقد می‌شود

رمان «کمی دیرتر» تازه‌ترین اثر سیدمهدی شجاعی نقد مي‌شود.


«کمی دیر‌تر» در چهاردهمین نشست باشگاه کتاب تهران و هم‌زمان با میلاد باسعادت حضرت مهدی (عج) با حضور فرهاد ناظرزاده کرمانی، رسول صدرعاملی و محمدرضا سنگری سه‌شنبه، ۱۳ تیر، ساعت ۱۷: ۴۵ در فرهنگسرای ارسباران بررسی می‌شود. شجاعی در رمان «کمی دیر‌تر» با نگاهی به فرهنگ و مسأله انتظار، جریان‌های متفاوت تفکر در جامعه امروزی را مرور کرده است.

همچنین این اثر دارای چهار فصل زمستان، پاییز، تابستان و بهار و درباره یکی از مسائل روز جامعه اسلامی یعنی فلسفه ظهور و انتظار و موضع‌گیری افراد مختلف در برابر آن است؛ ولی در حقیقت نقدی است بر عمل افرادی که به ظاهر خود را خادم و شایق ظهور امام عصر (عج) می‌دانند؛ ولی اشتیاق آنان صوری و ظاهری و برای منافع اقتصادی اجتماعیشان است؛ نه از خلوص دل.

در این جلسه علاوه بر سیدمهدی شجاعی (نویسنده)، دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی، رسول صدر عاملی و دکتر محمدرضا سنگری به عنوان مهمانان برنامه، شهرام شکیبا (مجری برنامه) و یکی از هنرمندان صدا و سیما به عنوان کتاب‌خوان حضور خواهند داشت.

باشگاه کتاب تهران، عنوان برنامه‌ای است که از سوی فرهنگسرای ارسباران، در دو بخش «اتاق شعر» و «بازخوانی رمان‌های شاخص ادبیات معاصر ایران» به بررسی، نقد و کتاب‌خوانی آثار ادبی با حضور دوستداران ادبیات می‌پردازد و در پنجمین نشست این برنامه، کتاب «سقای آب و ادب» با حضور سیدمهدی شجاعی بررسی شد.

فرهنگسرای ارسباران در خیابان شریعتی، بالا‌تر از پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.