یکشنبه 01 جولای 12 | 15:29
حجت الاسلام شهاب مرادی:

اظهار دینداری از راه‌های ترویج و حمایت از دین است

يك کارشناس مذهبی گفت: یکی از راه‌های ترویج و حمایت از دین، اظهار دینداری است و یکی از راه‌های اظهار دینداری، امر به معروف و نهی از منکر است که جوانان باید به این مهم توجه کنند.


حجت الاسلام شهاب مرادی شب گذشته در مراسمی که به مناسبت روز جوان و میلاد حضرت علی اکبر (ع) به همت هیئت‌های انصار الصلاه و کمیل در حسینیه امامزاده اسماعیل قزوین برگزارشد، تصریح کرد: برخی جوانی را یک فضیلت می‌دانند؛ درصورتی که این دوران یک فرصت است که خداوند در اختیار بنده‌اش قرار می‌دهد، عده‌ای این فرصت را در راه خدا خرج می‌کنند و عاقبت به خیر می‌شوند؛ اما عده‌ای این دوران را صرف گناه می‌کنند.

وی تصریح کرد: حضرت علی اکبر (ع) طبق روایات شباهت‌های خُلقی بسیاری به پیامبر (ص) داشتند؛ به گونه‌ای که امام حسین (ع) ایشان را آئینه تمام نمای پیغمبر (ص) می‌دانستند.

این کار‌شناس مذهبی ادب را یکی از ویژگی‌های اخلاقی حضرت علی اکبر (ع) برشمرد و بیان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) استاد ادب ایشان بودند.

مرادی حمایت از دین را از وظایف جوانان اعلام کرد و گفت: هرجوان در هر جایگاه اجتماعی که قرار دارد باید از دین خدا حمایت کند چنانکه در ظهر عاشورا حضرت علی اکبر (ع) که الگوی جوانان است در مقابل سپاه کفر مقاومت کرد و از دین خدا حمایت کرد و به جایگاه رفیع شهادت رسید.

وی با برشمردن اهمیت جایگاه یک طلبه در اجتماع تصریح کرد: برای برطرف کردن مشکلات روحانی باید به کار‌شناس مذهبی که درس دین خوانده است و در این زمینه تخصص دارد، مراجعه کرد.

این کار‌شناس مذهبی در پایان امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف امروز جوانان دانست و بیان کرد: یکی از راههای ترویج و حمایت از دین اظهار دینداری است و یکی از راههای اظهار دینداری امر به معروف و نهی از منکر است که جوانان باید به این مهم توجه کنند و اگر در این زمینه غفلت شود، دشمن با ابزار امر به منکر و نهی از معروف حمله می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.