دوشنبه 02 جولای 12 | 09:31

فراخوان دومین جشنواره شعر انقلاب اسلامی

دومین جشنواره شعر انقلاب اسلامی همزمان با صدور حکم دبیر هنری خود فراخوان داد.


حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به منظور پاسداشت و ارتقا دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعداد‌های بر‌تر، دومین جشنواره سراسری شعر انقلاب را در سه قالب «شعرآزاد»، «سنتی»، «کودک و نوجوان» و بخش «پژوهش» برگزار می‌کند.

بخش‌های مختلف دومین جشنواره سراسری شعر انقلاب شامل «مجموعه شعر»، «تک اثر» و «پژوهش» (بررسی شعر انقلاب اسلامی) است که شرکت در هر بخش دارای شرایطی به شرح زیر است:

مجموعه شعر

شرکت کنندگان می‌توانند در هر قالب حداکثر ۱ مجموعه چاپ شده یا آماده چاپ که حداقل نیمی از آن مرتبط با موضوع فراخوان باشد، ارائه کنند و هر مجموعه شعر سنتی و آزاد باید حداقل دارای ۴۰ اثر و هر مجموعه شعر کودک و نوجوان باید حداقل ۱۵ اثر را در خود داشته باشد.

بخش تک اثر

شرکت کنندگان در بخش تک اثر می‌توانند حد اکثر ۷ اثر شعری مرتبط با موضوع فراخوان را به دبیرخانه ارائه کنند.

بخش پژوهش

شرکت کنندگان می‌توانند در بخش پژوهش یک مقاله و حداکثر یک مجموعه مقالهٔ مرتبط با موضوع جشنواره را به دبیرخانه ارسال کنند. همچنین در بخش پژوهش هر اثر (مقاله) باید حداقل ۲۵۰۰ و حداکثر ۵۰۰۰ کلمه باشد.

فراخوان این جشنواره همچنین مقررات عمومی برای شرکت تمام علاقه‌مندان تدوین کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به مواردی مانند الزام ثبت‌نام تمام شرکت‌کنندگان در سایت www. artfest. ir و دریافت کد رهگیری، آن را روی هر اثر درج کنند. همچنین صفحات متون باید بدون ذکر مشخصات صاحب اثر در سه نسخه در قالب فایل WORD و با اندازه قلم ۱۲ همراه با لوح فشرده ارسال شود.

بر اساس این گزارش، آخرین مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره سراسری شعر انقلاب تاریخ ۱۰ شهریور ماه امسال است و نفرات برگزیده هر بخش در همزمان با برگزاری این جشنواره در آبان ماه امسال معرفی شده و جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

بر این اساس در بخش مجموعه شعر نفرات اول هر رشته تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و ۳۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد و نفرات دوم و سوم علاوه بر لوح سپاس به ترتیب ۲۵ و ۲۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند.

در بخش ارایه تک اثر، جوایز نفرات اول هر رشته تندیس جشنواره، دیپلم افتخار به همراه ۲۰ میلیون ریال است. نفرات دوم لوح سپاس و ۱۵میلیون ریال و نفرات سوم لوح تقدیر و ۱۰میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

جوایز بخش پژوهش نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار به همراه ۲۰ میلیون ریال برای نفرات اول هر رشته و لوح سپاس به همراه ۱۵ میلیون ریال برای نفرات دوم و لوح تقدیر به همراه ۱۰میلیون ریال برای نفرات سوم هر رشته است. همچنین آثار منتخب توسط انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری) در یک مجموعه به چاپ خواهد رسید.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، طبقه دوم، مرکز محافل و جشنواره‌ها ارسال کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.