دوشنبه 02 جولای 12 | 12:53
کارشناس مسایل اسراییل:

اسراییلی‌ها مرگ نتانیاهو را می‌خواهند

کار‌شناس مسایل اسراییل تاکید کرد که تحرکات اعتراض آمیز از بیش از یکسال پیش در اسراییل وجود داشت و کابینه بنیامین نتانیاهو توانست آن را به تعویق بیندازد ولی نتوانست بحران را حل کند. باسم ابوعطایا تصریح کرد: اعتراضات این بار با خشونت بیشتر و در همه شهرهای بزرگ اسراییل صورت گرفت و اسراییلی‌ها خواستار سرنگونی حکومت نتانیاهو شدند.


هزاران اسراییلی در سراسر اراضی اشغال شده فلسطین، در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی و نابرابری اجتماعی تظاهرات کرده‌اند. این تظاهرات، روز شنبه (۱۰ تیر) در تل آویو، بیت المقدس و شمال شهر حیفا و برای احیای جنبش اعتراضی علیه هزینه‌های بالای زندگی در سال گذشته، برگزار شد.

ابوعطایا، کار‌شناس مسایل اسراییل،گفت: رژیم اشغالگر از یک سال پیش تلاش کرد تا با برخی یورش‌ها و انجام برخی عملیات در نوار غزه از این اعتراضات‌‌ رها شود.

وی افزود: کابینه این رژیم با دادن برخی وعده‌ها به شهرک نشینان مبنی بر بهبود اوضاع اجتماعی و برابری میان همه شهروندان، سعی کرد این اعتراضات را به تعویق بیندازد ولی نتوانست این بحران را حل و فصل کند و نتوانست به این وعده‌های خود نیز عمل کند.

کار‌شناس مسایل اسراییل خاطرنشان کرد: این اعتراضات این بار با خشونت بیشتر و در همه اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و در همه شهرهای بزرگ خواه در قدس و یا تل آویو و یا در حیفا برگزار می‌شود هدف تظاهر کنندگان تحت فشار قرار دادن کابینه نتانیاهو است. ابوعطایا خاطرنشان کرد: خواسته‌های اسراییلی‌ها این بار به بهبود اوضاع اجتماعی محدود نمی‌شود بلکه خواستار سرنگونی حکومت نتانیاهو و تغییر آن شدند.کار‌شناس اسراییلی گفت: نتانیاهو اینک برای ماندن در قدرت سعی می‌کند تا بودجه‌های سنگینی برای ارتش و احزابی که به ائتلافش ملحق می‌شوند، صرف کند.

وی اظهار داشت: اختلاف طبقاتی و اجتماعی در حکومت رژیم اشغالگر وجود دارد، میان آنچه که برای شهروند عادی و شهرک نشین هزینه می‌شود، تفاوت وجود دارد.این کار‌شناس اسراییلی افزود: رژیم اشغالگر بودجه‌های سنگینی را برای حمایت از شهرکنشینان و ارتش و ساخت شهرک‌های صهیونیستی صرف می‌کند.

ابوعطایا گفت: اسراییلی‌ها معتقد است که بودجه‌ها در زمینه‌هایی غیر از توسعه و رفاه و پیشرفت صرف می‌شود و این امر موجب ایجاد اختلاف در جامعه اسراییل شده است از این رو خواسته‌های اسراییلی‌ها محدود به بهبود اوضاع اقتصادی نمی‌شود بلکه خواستار برابری در توزیع ثروت هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.