پنج‌شنبه 08 جولای 10 | 12:38

“قرآن‌شناسی” شهید مطهری روانه بازار کتاب شد

این کتاب که از جمله آثار قرار گرفته در مجموعه “چلچراغ حکمت” محسوب می‌شود، ایده‌ها و افکار قرآنی شهید مطهری را به صورت گزیده، در خود جای داده است.


“قرآن‌شناسی” عنوان کتاب تازه‌ای در ارتباط با ایده‌ها و افکار شهید مطهری است که حجت‌الاسلام علی نصیریآان را از مجموعه چهل جلدی “چلچراغ حکمت” در انتشارات کانون اندیشه جوان روانه بازار کتاب کرده است.
مجموعه چهل‌جلدی “چلچراغ حکمت” شامل چهل موضوع در رابطه با آرا و اندیشه‌های شهید مطهری است که هر عنوانش با موضوع و قلم نویسنده‌ای متفاوت از فضلای حوزه و دانشگاه بر مبنای آرا و اندیشه‌های آیت‌الله شهید مطهری به رشته تحریر در آمده است.
اما در مورد این کتاب تازه نیاز به ذکر است که از جمله موضوعاتی که در “قرآن‌شناسی” مورد بررسی و تأکید قرار گرفته است می‌توان به “شهید مطهری و عشق به قرآن”، “دیدگاه‌های شهید مطهری در حوزه اعجاز قرآن”،‌ “مباحث جایگاه قرآن و جاذبه قرآن” و همچنین “مبانی فهم و تفسیر قرآن” اشاره کرد که فصل‌های اصلی “قرآن‌شناسی” را تشکیل می‌دهد. همچنین در این کتاب، در مبانی فهم و تفسیر قرآن، شهید مطهری با پدیده التقاط و انحرافات حوزه تفسیر به مقابله پرداخته‌ است.

کتاب “قرآن‌شناسی” با آنکه تنها در 80 صفحه تنظیم و ایده‌ها و افکار قرآنی شهید مطهری در آن به صورت گزیده آورده شده، اما روح قرآنی شهید مطهری در آن به تصویر کشیده شده است.

نیاز به یادآوری است که مجموعه چهل جلدی «چلچراغ حکمت» تاکنون کتاب‌هایی همچون “سیاست و حکومت” اثری از محمدحسن قدردان قراملکی، “تمدن اسلامی” به قلم محمدباقر پورامینی، “جهان‌بینی و شناخت” نوشته حسن پناهی آزاد، “تحجّر” به قلم سیدرضا پلور، “پوشش و حجاب” تألیف علی محمدی‌آشنایی، “عدالت اجتماعی” به نگارش نجمه کیخوا و “اهل‌بیت(ع)” نوشته اکبر پیروی را در خود شامل شده است.
همچنین “حماسه عاشورا” به قلم محمدباقر پورامینی، “جوان” از رضوانی‌نسب، “عقلانیت” نوشته سید محمدعلی داعی‌نژاد، “ایمان” از سید محمدعلی داعی‌نژاد، “مهدویت” تألیف بهروز محمدی و “انسان‌شناسی” نوشته حسن اسماعیل‌پور نیازی دیگر جلدهای این مجموعه را دربر گرفته است.

مجموعه “چلچراغ حکمت ” آثاری ارزنده شامل چهل موضوع در رابطه با آرا و اندیشه های شهید مطهری است که حاصل تحقیقات چهل محقق بر روی کتاب‌ها، سخنرانی‌ها، دست نوشته‌ها و سایر آثار شهید مطهری می‌باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.