سه‌شنبه 03 جولای 12 | 08:29
بازیکنان خارجی و هدر رفتن بیت المال

هردقیقه بازی فوتبال، ۲۴۶هزارتومان!

بازیكنان خارجی فوتبال ایران هرساله حدود 11 میلیارد تومان از بودجه كشور را به خوداختصاص می دهند وهر دقیقه بازی آنان درلیگ فوتبال ایران حدود 246هزارتومان هزینه دارد.


بازیکنان خارجی زیادی هر ساله وارد فوتبال کشورمی شوند که شاید درمیان آنان نفراتی کمتر از تعداد انگشتان دست برای تیم‌های باشگاهی ما مفید باشند.این بازیکنان که دربعضی مواقع ممکن است، حتی یک ثانیه هم برای تیم‌های خود بازی نکنند، افراد درآمد زایی برای دلالان و بعضی از مدیران می‌باشند.

درلیگ۸۷ – ۸۸، ۴۸ بازیکن خارجی وارد فوتبال ایران شدندکه آن‌ها حدود ۶۳۵۳۹ دقیقه به میدان رفته‌اند وازاین بین ۱۱بازیکن ازمیان این نفرات کمتر از ۵۰۰ دقیقه برای تیم‌های خوددر مجموع به میدان رفته‌اند.این آمار هرساله بد‌تر شده است ودر لیگ ۸۸ – ۸۹، ۴۹ بازیکن خارجی در لیگ بر‌تر به میدان رفتند که ۵۹۵۷۰ دقیقه سهم حضور آن‌ها در لیگ بوده است که ۹ بازیکن زیر ۵۰۰ دقیقه برای تیم‌های خود بازی کرده‌اند.

با وجود ناموفق بودن این بازیکنان در فوتبال ایران اما بازهم در لیگ ۸۹ – ۹۰ شاهد افزایش این بازیکنان و هدر رفتن بیشتر بیت المال بوده‌ایم.دراین فصل ۵۶ بازیکن خارجی وارد فوتبال ایران شده‌اند که ۵۹۴۰۸ دقیقه در مجموع برای تیم‌های خود به میدان رفتند واز این بین ۲۰ بازیکن بین از ۲ برابر فصل قبل بیشتر زیر ۵۰۰ دقیقه برای تیم‌های خود به میدان رفتند.

این بازیکنان در این فصل ۱۱میلیارد تومان بودجه را به خود اختصاص دادندکه معادل ۱۹۶ هزار تومان در هردقیقه می‌باشد.درلیگ ۹۰ – ۹۱ هم ۵۵ بازیکن خارجی وارد فوتبال ایران شدند که شاید ۱۰بازیکن از این جمع هم برای فوتبال ما مفید نبودند و تنها جای جوانانی را پر کردند که از نظر مالی در حدی نبودند که بتوانند دلالان را تامین کنند.

۵۵ بازیکن خارجی در طول فصل گذشته ۵۳۵۲۵ دقیقه برای تیم‌های خود به میدان رفته‌اند که ۲۱ نفر آن‌ها زیر ۵۰۰ دقیقه در میدان حضور داشتند.نکته جالب این است که این بازیکنان در این فصل دقیقه‌ای ۲۴۶ هزار تومان از تیم‌های خود پول دریافت کرده‌اند و در طول سال ۱۳ میلیار تومان از بیت المال که می‌شد برای تیم‌های پایه هزینه شود صرف این بازیکنان شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.