سه‌شنبه 03 جولای 12 | 10:08

رزمایش موشکی سپاه و گمانه‌زنی رسانه‌های غرب

رسانه های غربی با پوشش دادن خبر آغاز رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) ۷ ، قدرت دفاعی ایران را در مقابل تحریم ها ، مورد تحلیل قرار دادند.


رسانه‌های غربی و منطقه‌ای با پوشش خبر آغاز رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) ۷ در ایران به گمانه زنی در مورد این اقدام ایران و قدرت دفاعی این کشور در برابر تهدیدهای خارجی پرداختند.

سی ان ان:

ایران موشکهای دوربرد و دیگر انواع موشک خود را آزمایش می‌کند

این شبکه تلویزیونی آمریکایی از رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) ۷ در بحبوحه بحثهای مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران خبر داد. بر این اساس در این رزمایش سه روزه حمله و دفاع از پایگاههای نظامی کویری شبیه سازی قرار می‌شود.

گلف نیوز:

ایران رزمایش موشکهای دوربرد انجام می‌دهد

این پایگاه خبری نوشت: در این رزمایش چگونگی مقابله با حملات احتمالی از سوی آمریکا و اسرائیل تمرین می‌شود. به ادعای گلف نیوز هدف از این رزمایش سه روزه آمادگی برای مقابله با حملات هوایی به تاسیسات هسته‌ای ایران است.

یدیعوت آحارونوت:
ایران در جریان رزمایش، موشکهای شهاب و زلزال را شلیک می‌کند

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به آغاز رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک ده‌ها موشک از انواع مختلف برد بلند، برد متوسط و کوتاه برد در این رزمایش خبر داد. این روزنامه اقدام ایران را به عنوان پاسخی به آغاز تحریمهای نفتی اتحادیه اروپا علیه این کشور ارزیابی کرد.

کرونیکل هرالد:
بازی جنگی ایران حاوی پیام است

این روزنامه کانادایی با اشاره به رزمایش موشکی سه روزه ایران، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمانی قدرتمند یاد کرده است. کرونیکل هرالد به نقل از خبرگزاری‌های ایرانی جزئیاتی از این رزمایش منتشر کرده است.

بلومبرگ:

ایران برای نشان دادن آمادگی خود رزمایش برگزار می‌کند

این پایگاه اینترنتی به نقل از پرس تی وی می‌نویسد هدف از رزمایش سه روزه سپاه پاسداران که از امروز آغاز شده به نمایش گذاشتن آمادگی و قدرت دفاعی ایران در برابر تهاجمات خارجی است.

داون:
رزمایش ایران پاسخ به تهدیدهای اسرائیل و تحریمهای اروپا

این روزنامه پاکستانی با اشاره به جزئیات رزمایش سه روزه پیامبر اعظم ۷ می‌نویسد این رزمایش حاوی پیام آمادگی ایران برای مقابله با تهدید اسرائیل و اقدامات خصمانه‌ای است که اروپایی‌ها در پیش گرفته‌اند.

نیویورک دیلی نیوز:

ایران اسرائیل را به چالش می‌کشد

این روزنامه اقدام ایران در انجام رزمایش مذکور را پاسخ ایران به تهدیدهای نظامی رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده و از وجود موشکهای دوبرد ایران با قابلیت هدف قرار دادن مهاجمان خبر داده است.

چاینا دیلی:
ایران در مقابل حمله احتمالی به اسرائیل هشدار می‌دهد

به اعتقاد نویسنده این روزنامه چینی، رزمایش موشکی ایران هشداری در مورد هر گونه اقدام نظامی علیه این کشور است. بر این اساس ایران با این اقدام خود به تهدیدهای اسرائیل پاسخ می‌دهد.

گفتنی است همزمان با آغاز مرحله مقدماتی رزمایش موشکی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه، از اولین ساعات صبح دوشنبه کلیه یگان‌ها و پایگاه‌های موشکی شرکت کننده در این رزمایش مراحل آماده‌سازی و نقل و انتقالات خود به مواضع از پیش تعیین شده را آغاز کردند.

با توجه به اینکه در رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) ۷ پایگاه هوایی شبیه‌سازی شده در کویر مورد هدف قرار خواهد گرفت، موشک‌های برد بلند، برد متوسط و کوتاه برد متناسب با مشخصات هر یک، در فواصل جغرافیایی مناسب در سطح کشور گسترش می‌یابند.

بنابراین گزارش در رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) ۷ ده‌ها فروند از انواع موشک‌های شهاب ۱، ۲، ۳، موشک فاتح، موشک تندر، موشک‌های زلزال، خلیج فارس و قیام به کارگیری خواهند شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.